Yeniden Refah Partisi İl Başkanı Bektaş Tura'nın Öğretmenler Günü Mesajı

Yeniden Refah Partisi Karaman İl Başkanı Bektaş Tura Öğretmenler Günü Vesilesiyle Bir Kutlama Mesajı Yayınladı.

Reklam
23 Kasım 2019 - 09:48

Tura, yayınlamış olduğu kutlama mesajında,

"Tarih, kültür, medeniyet anlayışımız, milli ve manevi değerlerimiz ölçüsünde, ilim ve irfan yolunda toplumumuzun geleceğine yön veren, güzel ahlaka sahip kamil insanlar haline gelmemiz için büyük gayret sarf eden öğretmenlerimiz hiç şüphesiz geleceğimizi şekillendiren mimarlardır.

Eğitimi kutsal bir görev olarak gören, eğitim, kültür, ahlak ve maneviyat dünyamızın şekillenmesinin sembolü ve manası öğretmenlerimiz her zaman için baş tacı edilmelidir.

Milli, ahlaki, insani, manevi ve kültürel değerleri, öğrencilerin, duygu, düşünce ve davranış biçimlerinin temel saikeleri içerisinde yoğuran öğretmenlerimiz, bu yolla insanlığa faydalı nesiller yetişmesine vesile olmaktadırlar.

Kendi milli ve manevi dokumuza, kültürel ve tarihi mirasımıza uygun bir eğitim sistemi ile yeniden güçlü bir Türkiye’nin inşasında öğretmenlerimizin çok önemli bir rol oynayacağına olan inancımız tamdır.

Öğretmenlerimiz, yetiştirdikleri büyük değerler ve topluma mâl olmuş şahsiyetlerle birlikte her zaman için hatırlanmaya ve anılmaya devam ederler.

Nitekim Fatih Sultan Mehmet Han’ı anarken, hocaları İbni Temcid, Molla Gürâni, Molla Zeyrek, Hocazade, Veliyuddinzade Ahmed, Hatipzade, Hasan Samsunî, Sinan Paşa’dan bahsetmemek mümkün değildir.

Keza, 54.Hükümetin Başbakanı Prof. Dr. Necmettin Erbakan’dan bahsederken de, onu yetiştiren kıymetli hocaları Hasip Efendi, Abdülaziz Efendi ve Mehmet Zahit Kotku Efendi Hz.’ni belirtmeden geçemeyiz.

Bu noktada şunu ifade etmek gerekir ki, güzide öğretmenlerimizi sadece yılın bir gününde hatırlamak ve anmakla önemlerini ortaya koyabilmemiz pek mümkün değildir. Öğretmenlerimizi, her daim anmak gerekir inancını taşıyoruz.

Alâk Suresi’ndeki, ilk vahiy “Allah’ının adı ile oku” ifadesi ve Hz.Ali’nin (r.a.) : “Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum” anlayışıyla, kendilerine çok şey borçlu olduğumuz fedakâr öğretmenlerimizin “24 Kasım Öğretmenler Günü” nü kutlarız." dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum