banner56

Öğrenciler “Aynı Gökyüzünü Paylaşıyoruz” Dediler

Karaman Mehmet Çavaş İlkokulunda öğrencilerin merhamet, sevgi, saygı duygularını geliştirmek amacıyla yürütülmekte olan “Aynı Gökyüzünü Paylaşıyoruz” ve “İyilik Günü” eTwinning projeleri çalışma sürecinde yer alan sokak hayvanlarına yönelik besleme çalışmaları yapıldı.

Öğrenciler “Aynı Gökyüzünü Paylaşıyoruz” Dediler

Bir hayvan sever olan Okul Müdürü Mustafa Doğan tarafından öğrencilere farkındalık eğitimi verilerek başlanan projede Aralık ayında atık malzemelerden kuş yuvası yapan öğrenciler öğretmenlerinin yardımıyla, yaptıkları kuş yuvalarını okulun çevresindeki uygun yerlere monte ettiler.

Sonrasında soğuk kış şartlarında yiyecek bulmakta zorlanan kuşlar için kuş yemliği yaparak okulun yakınında bulunan caminin bahçesindeki ağaçların dallarına astılar. Son olarak da karnelerin dağıtılacağı gün sokaktaki kedi ve köpekler için hazırladıkları yiyecekleri okulun civarındaki kedi ve köpeklerin yiyecek aramak için geldikleri yerlere bırakan öğrenciler sokak hayvanlarının soğuk kış şartlarında hayatta kalmalarının karşılarına iyi insanlar çıkmalarına bağlı olduğu bilinciyle karnelerini aldılar.
 

Güncelleme Tarihi: 18 Ocak 2019, 16:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER