banner56

KMÜ’de ‘Öğrenim ve Öğretim Süreçlerinin İyileştirilmesi’ Konulu Çalıştay 

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesinde (KMÜ) Strateji Geliştirme Daire Başkanlığı Koordinatörlüğünde ‘Öğrenim ve Öğretim Süreçlerinin İyileştirilmesi’ konulu çalıştay düzenlendi.

KMÜ’de ‘Öğrenim ve Öğretim Süreçlerinin İyileştirilmesi’ Konulu Çalıştay 

2019-2023 Stratejik Planı doğrultusunda öğrenim ve öğretim süreçlerinin kalite odaklı iyileştirilmesi amacıyla düzenlenen çalıştaya Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Ercan Oktay ve Prof. Dr. Birol Üner’in yanı sıra üniversitenin akademik birimlerini temsilen çok sayıda personel katıldı.

Çalıştay’ın açılış konuşmasını yapan Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ercan Oktay, “Bugün burada Türkiye Yükseköğretim Yeterlilikler Çerçevesi kapsamında alan yeterlilikleri ve program çıktılarının iyileştirilmesine yönelik çalışılan bir çalıştay düzenleyeceğiz. Çalıştay boyunca öğrenim ve öğretim süreçlerini Yükseköğretim Yeterlilikler Çerçevesi (TYYÇ) iyileştirip revize edeceğiz ve en kısa zamanda uygulamaya geçeceğiz.  Tüm hocalarımıza kolaylıklar ve başarılar diliyorum.” dedi.

Çalıştay kapsamında TYYÇ alan yeterlilikleri ve program çıktılarının ilişkilendirilmesi için her bölüm bazında bir ekip oluşturularak program ve ders öğrenme stratejilerinin güncellenmesi hedefleniyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER