banner56

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi'nde 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Karma Sergisi

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi, Sanat Tasarım ve Mimarlık Fakültesi tarafından düzenlenen 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Karma serginin Açılışı SKM sergi salonunda çok sayıda davetlinin katılımıyla gerçekleşti.

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi'nde 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Karma Sergisi

Küratörlüğünü Betül Serbest YIMAZ ve Ahmet Hakan YILMAZ’ın üstlendiği serginin açılışı yapılan konuşmalar ve Rektör Prof. Dr. Mehmet AKGÜL’ün mesajının okunmasıyla sanatseverlerin beğenisine sunuldu.

Prof. Dr. Mehmet Akgül mesajında,” 8 Mart Dünya kadınlar gününün bu sene Ülkemizin Kahramanlık destanının yazıldığı “Bahar Kalkanı” harekatına tesadüf ettiğini, Bu Nedenle bu günü; Vatan Savunmasında görev alan Kahraman Mehmetçiğimiz şahsında onları yetiştiren vatana Kurban eden başta İdlib şehitlerimizin anneleri olmak üzere tüm şehit ve gazi annelerine ithaf ettiklerini belirterek, tüm kadınlarımızın kadınlar gününü kutladı.”

Sergi Küratörü Ahmet Hakan YILMAZ sergi Hakkında bilgi verirken, 8 Mart Dünya Kadınlar Gününün önemine değinerek, bu yıl ki kutlamaların bir anma kapsamında minnet ve şükran duyguları ile gerçekleştirdiklerini belirtti.

Serginin açılışını yapan Eğitim Fakültesi Dekanı Hüseyin Musmal ise konuşmasında kahraman ordumuza ve Mehmetçiğimize destek olmak anlamında bu etkinliği bir kutlamadan çok bir anma etkinliği olarak açtıklarını ifade etti.

Toplam 22 eserin yer aldığı karma sergi; Abdülgani ARIKAN, Ahmet Hakan YILMAZ, Ahmet TÜRE, Alican TAŞKAN, Attila DÖL, Ayşe Tanrıver CELASIN, Betül Serbest YILMAZ, Berna ŞEN, Burcu HANEDAR, Derya KONUK, Eda CERİT, Emine Nur Yılmaz ARIKAN, Emre ŞEN, Gülşen KAHRAMAN, Merve Akpınar, Mehmet SUSUZ, Murat AKSOY, Mustafa DİĞLER, Mustafa KONUK, Mustafa SÖNMEZ, Mutluhan TAŞ, Necmettin ERTUNÇ, Oğuz YURTTADUR, Özgül YİĞİT, Seda DİLAY, Şeyda MİSMAN, Tekin BAYRAK ve Tevhide AYDIN ‘ın eserlerinden oluşmakta.

Sergi 12 Mart 2020 tarihine kadar görülebilecek.

banner80
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner23

banner22