banner56

Karaman Prof. Dr. Ömer Dinçer Anadolu İmam Hatip Lisesi Bir Proje Daha Tamamladı

Karaman Prof. Dr. Ömer Dinçer Anadolu İmam Hatip Lisesi English In Street Projesi (e-Twinning) Projesini Tamamladı.

Karaman Prof. Dr. Ömer Dinçer Anadolu İmam Hatip Lisesi Bir Proje Daha Tamamladı

Karaman'da eğitim öğretim faaliyetlerine başladığı günden bu yana bir çok başarılı projeye öğrencileri ile birlikte imza atan Prof. Dr. Ömer DİNÇER Anadolu İmam Hatip Lisesi yine bir projeyi daha tamamladı.

Okul yönetimi tamamlanan proje ile ilgili bir basın bildirisi yayınladı.

Yayınlanan bildiride; "Okulumuz Prof. Dr. Ömer Dinçer Anadolu İmam Hatip Lisesi, Ordu-Ünye Mehmet Necati Vidinli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi İngilizce Öğretmeni Muhammet Aydın’ın yazıp kuruculuğunu yaptığı Aralık 2018 tarihinde başlayan Avrupa’dan 5 ülke ve Türkiye’nin yedi bölgesinden 60 okulun ortak olarak yürüttüğü “English In Street “ isimli projesini tamamlamıştır.

Hazırlık, 9 ve 10 sınıf öğrencileri ile yürütülen bu projeyle okuldaki tüm öğrenciler eğlenirken öğrenmeyi gerçekleştirdi. Bu projeyle ilgili okulumuzun İngilizce Öğretmeni Melike ÖRNEK şu bilgileri verdi: “Ekim ayından itibaren, öğrencilerin gün yüzüne çıkmamış yetenekleri ve dili kullanma becerilerinin farkına varıldı. İngilizce dersine olan ilgilerinin artmasının ek olarak, öğrencilerimizin drama, zaman yönetimi, teknoloji kullanımı ve tasarım becerilerine de büyük ölçüde katkısı oldu. Projenin aralık ayı içerisinde okulumuzda bir İngilizce Sokağı tespit edildi. Takip eden aylarda proje takviminde belirlenen diyaloglar, temalar ve değerler doğrultusunda havaalanı, kafe, banka, sinema, postane, hastane, hediyelik eşya dükkânı, otel ve kütüphane ortamlarının görsel materyalleri tasarlandı, ilgili koridorlarda dramatize edildi ve videolaştırıldı. Ortak okullarla aynı zamanda etkinlikler paylaşıldı." denildi.

Karaman Haber / Eğitim

banner80
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner23

banner22