banner56

Karaman'ın Genç Hafızları Yetişiyor

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) Rektörü Prof. Dr. Mehmet AKGÜL, 2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı Hafız Yetiştirme Programı kapsamında Hafız olan genç hafız İsmet Çelik için düzenlenen hafızlık bitirme merasimine katıldı.

Karaman'ın Genç Hafızları Yetişiyor

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) Rektörü Prof. Dr. Mehmet AKGÜL, merasim başlamadan önce okul müdürü İbrahim ÖZTÜRK tarafından ağırlandı. Rektör Mehmet AKGÜL burada bir süre yetkililerle sohbet etti. Hafızlık Yetiştirme Programı kapsamında uygulanan eğitim ve öğretim faaliyetleri hakkında bilgi aldı. Daha sonra yetkililerle birlikte merasimin gerçekleştirileceği salona geçildi.

Merasimde Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) Rektörü Prof. Dr. Mehmet AKGÜL, Okul Müdürü İbrahim ÖZTÜRK, öğretmenler, hafızlık eğitimini başarı ile tamamlamış olan İsmet ÇELİK'in ailesi, veliler ve öğrenciler hazır bulundu. Program, okul müdürü İbrahim ÖZTÜRK'ün açılış konuşması yapması ile birlikte başladı. 

İbrahim ÖZTÜRK konuşmasında, bu eğitim öğretim döneminin dokuzuncu hafızını çıkartmaktan dolayı büyük bir mutluluk yaşadıklarını söylerek, Hafızlık Programı'nın neden önemli olduğunu anlatan bir konuşma yaptı. ÖZTÜRK burada yetişen hafızların kar altından çıkan kardenlere benzediğini söyledi.

Program, Hafız İsmet ÇELİK'in öğretmeni Ramazan DOĞAN tarafından cübbe ve sarık giydirilmesi ile devam etti. Daha sonra genç hafız dinleyicileri mest eden, ailesini duygulandıran bir Kur'an tilaveti gerçekleştirdi. Ardından Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) Rektörü Prof. Dr. Mehmet AKGÜL genç hafızımıza çeyrek altın takıp tebrik ederek; "Öncelikle hafızımıza, öğretmenlerimize ve ailesine emeklerinden dolayı teşekkür ederim. Genç hafızımızın hayatının ilerleyen dönemlerinde de Kuran'ı tefsir, fıkıh, hadis ilimleri ile birlikte en güzel şekilde ve daimi olarak yaşamasını Cenab-ı Allah'tan niyaz ediyorum. Kendim de Konya İmam Hatip Lisesi mezunuyum ve böyle bir ortamda bulunmaktan gurur duyuyorum. İsmet Çelik'i tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum." dedi.

Hafızlık merasimi, pasta kesimi ve Genç Hafız İsmet ÇELİK'in yaş küğüne ismini çakması ile son buldu.

banner80
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner23

banner22