banner56

Karaman'da Öğrenciler Karnelerini Aldılar

Karaman'da, okulöncesi eğitim kurumları ile ilk ve orta dereceli okullarda okuyan 48 bin 395 öğrenci, bugün karne alarak iki hafta sürecek yarıyıl tatiline girdi.

Karaman'da Öğrenciler Karnelerini  Aldılar

2018-2019 eğitim öğretim yılı 1. dönem sonu karne dağıtım töreni İbrahim Bey İlkokulunda düzenlendi. Törene Karaman Valisi Sayın Fahri Meral, Karaman Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan, İl Jandarma Komutanı Albay İsmail Şahin, İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu ile kurum müdürleri, okul yöneticileri, öğretmenler ve veliler katıldı.

Anaokulu ve 1.sınıf öğrencilerine karnelerini dağıtan Vali Fahri Meral, Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan, İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu ve protokol üyeleri öğrencilerin karne sevincine ortak oldular.

Karne dağıtımı esnasında Karaman´ın Beş Manevi Mimarı Tanıtılıyor projesinin çat kapı ziyaret gerçekleştiren proje kahramanları da öğrencilere ilimizin tarihi şahsiyetlerini tanıtan bir gösteri gerçekleştirdiler.

Karne dağıtımının ardından öğretmenlerle bir araya gelen Vali Fahri Meral ve protokol üyeleri öğretmenlerle bir süre sohbet etti.

Program, öğrencilere hediye verilmesinin ardından çekilen fotoğraflarla son buldu.

2018-2019 eğitim öğretim yılı 2. dönemi için 4 Şubat 2019 tarihinde ziller yeniden çalacak

Güncelleme Tarihi: 18 Ocak 2019, 20:23
banner80
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner23

banner22