banner56

Kalfalık/Ustalık Sınavları Hakkında Açıklama

Şubat ayında yapılacak olan kalfalık ustalık sınavları için başvuru yapanların sınav giriş belgelerini sınavlar başlamadan önce 6-7-8 Şubat 2019 tarihlerinde Karaman Mesleki Eğitim Merkezinden almaları gerekiyor.  Kalfalık, Ustalık sınavları  9 Şubat 2019 cumartesi günü yapıcaktır.

Kalfalık/Ustalık Sınavları Hakkında Açıklama

Karaman Mesleki Eğitim Merkezi'nden yapılan yazılı açıklamda sınava girecek adayların kuralla uyması gerektiğini uymayanların sınava alınmayacağı belirtildi. 


1-Sınavlar 9 ŞUBAT 2019 Tarihinde başlayacaktır.

2-Sınav Giriş Belgelerinizi 6-7-8 ŞUBAT 2019 tarihlerinde Karaman Mesleki Eğitim Merkezinden alabilirsiniz.

3-Sınav Programı Karaman Mesleki Eğitim Merkezi ilan panosunda ve //karamanmesem.meb.k12.tr/ web adresinde 6 ŞUBAT 2019 tarihinde ilan edilecektir.Lütfen Sınav Giriş Belgenizdeki sınavın yapılacağı yeri, tarihi/saati kontrol ediniz.Tutarsızlık halinde Kurum idaresine başvurunuz.

3-Sınav saatinden yarım saat önce sınav yerinde hazır bulununuz.

4-Sınavlara gelirken T.C.Kimlik Kartı/Nüfus Cüzdanı, pasaport ve sürücü belgelerinden biri ile sınav giriş belgenizi yanınızda bulundurmanız gerekmektedir.

5-Teorik sınavlarda yanınızda kurşun kalem ve silgi bulundurunuz.

6-Üzerinizde cep telefonu, telsiz, radyo vb. iletişim araçları ile sözlük, hesap makinesi ve silah bulundurmamanız gerekmektedir. Aksi durumda sınavlara alınmayacaksınız.

7-Beceri Sınavında kullanacağınız takım ve malzemeler Karaman Mesleki Eğitim Merkezi ilan panosundan 6 ŞUBAT 2019 tarihinde ilan edilecektir.

8-Sınavın ilk 30 dakikası içinde hiçbir aday sınav salonunu terk edemez.

9-Sınavın başlamasından itibaren 15 dakika içinde gelen adaylar sınava alınırlar.

10-Sınav sonuçlarına göre başarısız olan adayların,  başarısız oldukları derslerden tekrar Haziran Döneminde sınavlara katılabilmeleri için bir sonraki sınav döneminden bir ay önce (Nisan ayı sonuna kadar) dilekçe vermeleri gerekmektedir.

Güncelleme Tarihi: 23 Ocak 2019, 17:03
banner80
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner23

banner22