banner56

İlk TÜBİTAK Bilim Fuarı İbrahim Bey Ortaokulundan

Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) destekli düzenlenen 4006 Bilim Fuarının açılışı Vali Sayın Fahri Meral ve Hanımefendi Zehra Meral’in katılımıyla gerçekleştirildi.

İlk TÜBİTAK Bilim Fuarı İbrahim Bey Ortaokulundan

İbrahim Bey Ortaokulunda gerçekleştirilen programa Karaman Valisi Sayın Fahri Meral ve eşi Hanımefendi Zehra Meral, İl Milli Eğitim Müdür Vekili Abdurrahman Kurt, mahalle muhtarları, okul aile birliği yöneticileri, okul yöneticileri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.
Açılış kurdelesini öğrencilerle birlikte kesen Vali Sayın Fahri Meral ve Hanımefendi Zehra Meral, İbrahim Bey Ortaokulu öğrencilerinin, öğretmenlerinin rehberliğinde ortaya koydukları projelerin yer aldığı stantları gezerek TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarları çerçevesinde görücüye çıkarılan çalışmalar hakkında bilgiler aldı. 
22 projenin yer aldığı bilim fuarında 8 danışman öğretmen ve 80 öğrenci, fen bilimlerinden matematiğe, İngilizceden teknoloji tasarıma kadar birçok alanda projelerini misafirlere tanıttı. Öğrencilerin projelerini anlatırken yaşamış olduğu heyecan ve mutluluk görülmeye değerdi.
Karaman Valisi Sayın Fahri Meral ve beraberindekiler, programın sonunda bilim fuarında emeği geçen öğretmen ve öğrencilerin el izlerinin yer aldığı çalışmanın anısına oluşturulan baskı önünde hatıra fotoğrafı çektirdiler.


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner23

banner22