1791 Aday KMÜ'lü Olabilmek İçin Ter Dökecek

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu 2020-2021 Eğitim-Öğretim dönemi için özel yetenek sınavı ile öğrenci alımı yapacak.

1791 Aday KMÜ'lü Olabilmek İçin Ter Dökecek
18 Ağustos 2020 - 10:36 - Güncelleme: 24 Ağustos 2020 - 11:55

899 bay, 892 bayan adayın katılımıyla 18-23 Ağustos 2020 tarihleri arasında Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Kapalı Spor Salonu’nda yapılacak olan sınav hakkında yapacağımız haber hakkında öncesi bilgi aldığımız Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Müdür Yardımcısı Doç.Dr. Öğretim Üyesi Recep Soslu;

“Öncelikle haber yapmadan bizlerle temasa geçtiğiniz için size teşekkür ediyorum.

Yapılacak sınav öncesi size de aktarıldığı üzere ‘Şehir dışından gelecek insanların Karaman’a virüs yayacakları’ hususunda yanlış bir algı yaratılmaya çalışılıyor. Alanında uzman kadromuzla alınan COVİD- 19 tedbirleri kapsamında Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokuluna bu sene randevulu sistemle öğrenci alımı yapacağız. Toplam 130 öğrencinin kabul edileceği özel yetenek sınavımızda 2,5-3 metre mesafe kuralına göre hazırlanan parkurlarda kullanılan bütün ekipmanlar bir başka öğrencinin kullanımına kadar dezenfekte edilecek. Sınav süresince 1400 litreye yakın dezenfektan kullanımı söz konusu olacak. Komisyonda görevli hocalarımızın ağız maskesi, siperlik gibi materyalleri kullanımlarına sunulacak. Sizin de bildiğiniz gibi ülkemizde her yıl yapılan ve öğrencilerin kaderini belirleyen LGS, YKS gibi sınavlarda gerekli tedbirler alınarak yapıldı. Nasıl bir Güzel Sanatlar bölümü öğrencisinin yeteneğini görmeden bölüme öğrenci kabul edemiyorsa bizlerinde Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi bünyesine katılacak olan öğrencilerimizin becerilerini görmesi gerek. Öğrencilerimiz geleceğin antrenörü, geleceğin beden eğitimi öğretmeni olacak. Hiç kimse alanında uzman olmayan bir eğitimciye çocuğunu emanet etmek istemez. Adaylarımız kendilerine verilen randevu saatinde sınav yerinde hazır bulunacak olduğu için sınav salonu ya da okul içinde bir yığılma söz konusu olmayacak. Ayrıca adayların beraberinde gelen yakınları ise kampüs içine alınmayacak, kampüs dışında bekleyecektir. Gerekli her türlü önlemler fazlasıyla alındı. Bu nedenle herkesin gönlü rahat olsun. Sizlere de yaratılmak istenen yanlış algı çalışmasına yer vermeden bizlerle temasa geçerek doğrusunu haber yaptığınız için teşekkür ederiz. Sınava girecek olan bütün adaylarımıza başarılar diliyoruz” dedi.

Kaynak: kgrthaber.com

YORUMLAR

  • 0 Yorum