banner56

14 MART DÜNYA Pİ GÜNÜ KUTLAMASI

14 MART DÜNYA Pİ GÜNÜ KUTLAMASI
Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) Eğitim Fakültesi İlköğretim Matematik Öğretmenliği öğrencileri tarafından ‘14 Mart Dünya Pi Günü’ kutlaması gerçekleştirildi.
Programa KMÜ Eğitim ve Kamil Özdağ Fen Fakültesi öğretim elemanları ve öğrenciler katıldı. Kutlama programı nedeniyle açıklamada bulunan Dr. Öğretim Üyesi Serhat Aydın, “Tüm dünyada 14 Mart'ta saat 1.59’da kutlanan Dünya Pi Günü, 3,14159… şeklinde sonsuza kadar örüntü izlemeden giden pi sayısına dikkat çekmek ve matematik hakkında daha fazla ilgi uyandırmak için yapılıyor. Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Eğitim Fakültesi İlköğretim Matematik Öğretmenliği öğrencileri de bugünü unutmadılar ve bölüm hocalarının destek ve yardımlarıyla Dünya Pi Gününe hazırlandılar. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum.” dedi.
Program; üniversite öğrencileriyle yapılan röportajlar, Pi Gününün anlam ve önemini anlatan konuşmalar, Pi sayısı ile ilgili ilginç metin ve görsellerin izleyiciyle paylaşılmasının ardından sona erdi.Güncelleme Tarihi: 14 Mart 2018, 13:11
banner80
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner23

banner22