Soy ağacı öğrenme sistemi e devlet üzerinde kilitlenmeye sebep olmuştu. Soy ağacı alt üst bilgi sorgulama sistemi yeniden devreye girdi
Alt-Üst Soy Bilgisi Sorgulama Nüfus müdürlüğünden gelen son haberlere göre soy ağacı öğrenme sistemi dün akşam itibariyle tekrar yayına girdi.

Ancak yeni sistemde e devlette soy ağacı sorgulama yoğunluğu nedeni ile sistem önce başvurunuz kabul ediyor daha sonra size dokümanı sms ve mail olarak bildiri geliyor.( 5 Saatte geldi bize )

NEDEN YAVAŞ ?

Sistem milyonlarca kişi tarafından sürekli kullanılıyor, tabi sistem alt yapıları tarafından yeteri kadar destek olmadığı sunucuların yeterli kullanıcı kapasitesini aştığı için sorgulama sayfası çıkmıyor. Gece ileri bir saatte ve sabah erken saatlerinde denemenizde fayda olacaktır.

1800’LÜ YILLARA AİT ARŞİVLERE ULAŞILABİLİYOR

E Devlet hizmeti ile birlikte bilindiği üzere vatandaşlar 1800’lü yıllara kadar soyunu görüntüleyebiliyor ve böylece soyağacı hakkında net bir bilgi edinilebiliyor. Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü, turkiye.gov.tr adresinde yaşanan sistemsel sorunlar yaşanmaz ise verilen linkte T.C vatandaşlık no ve şifreniz ile başvurup soy kütüğüne ulaşabilirsiniz.
E DEVLET SAYFA LİNK

Facebook Yorumlar

Facebook Yorumlar