Dikkat Eğer Aracınızda Yoksa Ceza Yiyebilirsiniz

Emniyet Genel Müdürlüğü ülke genelinde yapmış uygulamalarda, araçlarda bulundurulması zorunlu olan reflektör kontrolleri yaptı.

06 Eylül 2019 - 14:44

Emniyet Genel Müdürlüğü resmi web sitesi üzerinden, araçlarda bulundurulması gereken zorunlu ekipmanlar ile ilgili duyuru yaptı.

Yapılan resmi açıklamada,

"Mevsim koşullarına bağlı olarak hava ve araç motor aksamları ile araç içi cihazların sıcaklıklarının artması, araçlarda standart dışı soğutma sistemi/cihazların kullanılması, periyodik bakım ve muayenelerin düzenli yapılmaması vb. nedenlerle araç yangınları meydana gelmekte olup, araçlarda bulundurulması mecburi gereçlerden yangın söndürücülerin araçta bulunmadığı ya da kullanılır durumda olmadıkları yapılan denetimlerde görülmektedir.

Ayrıca karayolu üzerinde, arıza ve acil durum hallerinde yol üzerinde durma/duraklama yapan araç sürücülerinin, reflektörlerle yeterli işaretleme yapmaması ve gerekli güvenlik tedbirlerini almaması neticesi telafisi mümkün olmayan olaylar/kazalar meydana gelmekte ve can kayıpları yaşanmaktadır. 

Belirtilen olumsuzlukların önüne geçilmesi, trafik güvenliğinin sağlanması, sürücülerin trafik kurallarına uyma düzeylerinin daha üst seviyeye çıkarılması amacıyla 03 Eylül 2019 tarihinde ülke genelinde “Araçlarda Bulundurulması Mecburi Gereçlerin Kullanımına” yönelik özel denetim gerçekleştirildi.

Türk Polis Teşkilatı olarak sürücülerimize kendi can güvenliklerinin sağlanması için trafik kurallarının önemi ve bu kurallara uymaları hususu hatırlatılır, bu denetimlerin sürekli olacağının bilinmesi kamuoyuna saygıyla duyurulur." denildi.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Hemseri
    1 yıl önce
    Tabi tabi... Para bitti hazinede, cezayla para toplama bahaneleri! Alıp alıp saraylara ve memnuniyetsiz suriyelilere aktarıcaklar :((