Zalim Sisi Mısır'ı Zindana Çevirdi

Darbeci Zalim Sisi 9 İhvan mensubunu daha idam ettirdi. Geçtiğimiz gün Müslüman Kardeşler üyesi olduğu söylenen 9 genci daha şehit etti.

Reklam
23 Şubat 2019 - 15:45 - Güncelleme: 23 Şubat 2019 - 17:19

Tüm dünyada Müslümanların katledildiği artık bir gerçek. Ayet-i Kerimede Yüce Allah “En üstün sizsiniz, şayet inanıyorsanız. (Ali İmran-139)” buyurur. İnananlar olarak elbet üstün geleceğimize zaferin yine bizlerin olacağına bilincimiz ve inancımız tamdır.

Bütün dünyanın gözleri önünde Darbeci Sisi Mısır'da saltanatını kurmuş ve Müslümanlara eziyet etmeye devam ediyor. Müslümanlar yeri geldi Esma'nın sesi, yeri geldi yeni doğan bebeğini tellerin arkasındaki babasına gösterek "Bak bebeğimizin dişleri çıktı." diye mutluğunu paylaşan annenin, yeri geldi "Zalimsin Sisi, Allah'ın huzurunda ellerim yakanda olacak" diyerek idama giden gençlerin sesi oldu. Türkiye olarak İhvan kardeşlerin daima yanında olduk. Dil, renk, ırk gözetmeksizin La İlahe İllaAllah, Muhammeden RasulAllah diyerek iman eden ve zalimlerin zulmune maruz kalıpta acımasızca şehit edilen kardeşlerimizin yanında olduk. Evet belki silahlarımızı kuşanıp gidemedik fakat Ümmetin duaları Mısır'da ki kardeşleri için semalara çıktı. Bugün de yine duruşumuzdan taviz vermiyoruz. Annesinin gece uyanıp "Oğlumun, kızımın üstü açılmıştır, üşümesin, hastalanmasın" dediği, sevmeye kıyamadığı, öpmeye doyamadığı, saçının teline zarar gelmesin diye herşeyden koruduğu çocuğunu sebepsizce katleden şehit eden Zalim Sisidir! Evet Mısır'da bir katliam var ve bu katliamı yapanda bu katliamı yaptıranlarla birlikte haşrolacaktır.

İsimleri, "Ebul Kasım Ahmed, Ahmed Cemal Hicazi, Mahmud el-Ahmedi, Ebu Bekr es-Seyyid, Abdurrahman Süleyman, Ahmed Muhammed, Ahmed Mahrus Seyyid, Ahmet Taha Vehdan ve İslam Muhammed." olan ve idam edilerek şehit edilen bu 9 yiğit kardeşimizin Mekânları Cennet olsun. Onlara Hz. Hamza (r.a) kucak açtı. Onlar İslam davasını sonuna kadar haykırdı.

Haber: Oğuz BEKTAŞ

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Suat kürekçi
    2 yıl önce
    Zulüm ile abad olanın sonu berbad olur....akibetinden korkmayan ın..akibetin den korkulur..... Şimdi kendi akibetini kendisi hazırlar sözüyle başbaşa bırakalım....şehit kardeşlerimize. Rahmet dileyerek. Zalimleri Allah. (c.c)havale edelim kahhar ismiyle kahretsin...