Yeni Zelanda'da Camiye Silahlı Saldırı 49 Şehit

İslam Düşmanları Yeni Zelanda'da Cuma Namazı Kılınan Camiye Saldırdı 49 Müslümanı Şehit Etti

Reklam
15 Mart 2019 - 12:15

Yeni Zelanda'da İslam düşmanları cuma namazı kılınan bir camiye silahlı saldırı düzenledi. Saldırı sonucunda çok sayıda ölü ve yaralıların olduğu bildirildi.
Alınan son bilgilere göre şuan 49 kişi hayatını kaybetti.

Yeni Zelanda Emniyet Genel Müdürü Mike Bush, Christchurch şehrinde iki camiye düzenlenen silahlı saldırıda ölenlerin sayısının 49’a yükseldiğini açıkladı. Bush, şehirdeki tüm camilere, ikinci bir emre kadar kapılarını kapatmaları çağrısında bulundu. Bush ayrıca, diğer açıklamaların aksine, sadece bir bombalı aracın bulunduğunu söyledi
Yeni Zelanda’nın Christchurch şehrinde Cuma namazı sırasında iki camiye silahlı saldırı düzenlenmiş, tüm ülke alarma geçmişti. Yeni Zelanda Emniyet Genel Müdürü Mike Bush, ölü sayısının 49’a yükseldiğini açıkladı. Bush, hayatını kaybedenlerin 41’inin El Nur Cami’ne düzenlenen saldırıda öldürüldüğünü söyledi.
Emniyet Müdürü Bush, şehirdeki Müslümanları ve camileri uyararak, “İkinci bir emre kadar tüm camilerin kapılarını kapatın” dedi.
Bush, 4 tutukludan birinin ilk sorgusunun tamamlandığını ve yarın mahkemeye çıkacağını açıkladı.
Christchurch Hastanesi de 48 yaralının tedavisine devam edildiğini açıkladı.

“Kayıp kişileri bildirin”
Herkesin güvende olduğundan emin olunması gerektiğini söyleyen Bush, “Vatandaşlarımızın internet sitemize girip, hayatta olduklarına dair bildirimde bulunmalarını ve kayıp kişileri bize bildirmelerini rica ediyorum” ifadesini kullanarak, vatandaşlardan tüm aile üyelerinin güvenliğinden emin olmaları çağrısında bulundu.
Bush ayrıca, diğer açıklamaların aksine, bir bombalı aracın bulunduğunu kaydetti.


YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Suat kürekçi
    2 yıl önce
    Allah bintürlü belalarını versin bunu yapanların ve yaptıranların. .şehitlere rahmet acılı ailelerine sabır ve başsağlıgı dilerim...Onlar bir mübarek ay ve mübarek günde Allahın huzurunda arkalarından vurularak şehit edildiler CENNET onların......bu işi yapanlar için CEHENNEM açmış ağzını bunları bekliyor..