banner56

Savaş Mı Geliyor

Pakistan, hava sahasına giren 2 Hindistan uçağını düşürdüğünü ve bir pilotu ele geçirdiğini duyurmuştu.

Savaş Mı Geliyor

Pakistan, hava sahasına giren 2 Hindistan uçağını düşürdüğünü ve bir pilotu ele geçirdiğini duyurdu.
Pakistan ve Hindistan tartışmalı Cemmu ve Keşmir bölgesinde geçen çarşamba günü sabah saatlerinde gergin dakikalar yaşadı. Pakistan ordusu sözcüsü Tümgeneral Asif Ghafoor yaptığı açıklamada, Pakistan hava sahasında Hindistan’a ait 2 savaş uçağının düşürüldüğünü açıkladı. İki uçağın parçalarının farklı noktalara düştüğünü belirten Ghafoor, bir Hindistanlı pilotun ise askerler tarafından ele geçirildiğini ifade etti.
Pakistan Dışişleri Bakanlığı, Pakistan'ın savaş uçaklarının Keşmir Sınır Kontrol Hattı’nda hava saldırısı düzenlediğini belirtti. Bunun üzerine Hindistan makamları Pakistan savaş uçaklarının geri püskürtüldüğünü ve bir Pakistan uçağının düşürüldüğünü duyurdu.
Pakistan, Hindistan'la yaşanan çatışmaların ardından tüm hava sahasını kapattığını açıklarken, Hindistan da Pakistan uçaklarının hava sahasına girmesi üzerine 4 havalimanını sivil uçuşlara kapattığını duyurdu. Flight Radar, uluslararası uçuşların da gerilimden etkilendiğini açıkladı.

Hindistan Dışişleri Bakanlığı sözcüsü Raveesh Kumar, Hava Kuvvetlerinin Pakistan savaş uçağını düşürdüğünü doğruladı.
Kumar, hava kuvvetlerinin Pakistan’a ait bir savaş uçağını düşürdüğünü doğruladı. Kumar ayrıca, Hindistan’a ait MIG 21 tipi bir savaş uçağı ile pilotunun kaybolduğunu ifade etti.
Öte yandan Pakistan, hava sahasına giren 2 Hindistan savaş uçağının düşürüldüğünü ve bir Hindistanlı pilotun ise askerler tarafından ele geçirildiğini açıklamıştı.

Pakistan ve Hindistan, aralarında yaşanan gerilim nedeniyle hava sahalarını kapatınca, Tür Hava Yolları'nın iki kargo uçağı da İstanbul’a dönmek zorunda kaldı.
Pakistan ve Hindistan hava sahalarının kapanmasının ardından THY'nin İstanbul'dan Hindistan'ın Chennai şehrine gitmek üzere kalkan TK-6548 sefer sayılı kargo uçağı, Türkmenistan hava sahası üzerinden İstanbul'a geri dönmek zorunda kaldı. TC-JOO kuyruk tescilli Airbus 330 tipi THY kargo uçağının yaklaşık 1 saat sonra İstanbul Atatürk Havalimanı'na inmesi bekleniyor.
Ayrıca THY'nin TK-6562 İstanbul - Hanoi(Vietnam) seferini yapan kargo uçağı ise Afganistan hava sahası üzerinden geri döndü. ACT Havayolları'nın TC-ACR tescilli ve THY adına kiralık uçan Boeing 747-400 tipi kargo uçağının da Ankara veya İstanbul'a iniş yapacağı öğrenildi.

Pakistan Dışişleri Bakanı Şah Mahmud Kureyşi, Pakistan güvenlik güçleri tarafından geçen çarşamba günü alıkonulan Hintli pilotu, yaşanan gerilimi azaltmak adına iade etmeye hazır olduklarını duyurdu.
Pakistan Dışişleri Bakanı Şah Mahmud Kureyşi, Hindistan'la yaşanan gerilimi azaltmak adına dün alıkonulan pilotu iade etmeye hazır olduklarını açıkladı. Pakistan dün hava sahasına giren Hindistan'a ait 2 uçağı düşürmüş ve bir pilotu ele geçirdiğini duyurmuştu. Pakistan güvenlik güçleri tarafından dün yayınlanan videoda ise isminin Abhinandan olduğunu belirten pilot Pakistan’ın kendisine çok kibar davrandığını ve bundan etkilendiğini söylemişti.

Güncelleme Tarihi: 01 Mart 2019, 00:27
banner80
YORUM EKLE
YORUMLAR
Suat kürekçi
Suat kürekçi - 13 ay Önce

Rahatlık battı derlerya halk arasında...aynen.. .Rahatlık battı kırkbeşlik ekser gibi....

Suat kürekçi
Suat kürekçi - 13 ay Önce

Evet otuzbir mart gecesi geliyor...yani bir nisanda karaman belediye başkanı olarak SAVAŞ. GELİYOR.....

SIRADAKİ HABER

banner23

banner22