Rusya Devlet Başkanı Putin Bütün Programlarını İptal Etti

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin Neden Bütün Programlarını İptal Etti? Putin'in Programlarını İptal Etmesinin Donald Trump Öldü İddialarıyla Bir İlgisi Var Mı?

02 Temmuz 2019 - 22:59

Sosyal medya gündemine oturan ve heryerde konuşulan Donald Trump öldü iddiaları, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in bütün programlarını iptal etmesiyle bazı kesimlerce şüphe uyandırdı.

Konuyla ilgili son gelişmelerde Rusya Deniz Kuvvetlerine ait, okyanus altında incelemeler yapan bir sualtı araştırma gemisinde çıkan yangın nedeni ile 14 denizci hayatını kaybetti. Vladimir Putin'e bu haber gelir gelmez Putin bütün programarını iptal ederek Savunma Bakanı Sergey ŞOYGU ile görüştü.

Rusya Deniz Kuvvetleri için Rusya'nın Murmansk bölgesindeki Severomorsk şehrinde araştırma üssünde çeşitli araştırmalar yapan Rus denizaltı gemisinde büyük bir yangın çıktı. Yangın sonrası Savunma Bakanlığı'ndan gelen açıklamada tam 14 denizcinin yaşamını yitirdiği söylendi. Konu hakkında açıklama Rusya Başkanlık Ofisi Kremlin Saray Sözcüsü Dimitri Peskov'dan geldi. PESKOV, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in bütün programlarını iptal ettiğini açıkladı. Daha sonra Devlet Başkanı Putin acil olarak Moskov'da Rusya Savunma Bakanı Sergey ŞORGU ile görüşme gerçekleştirerek bakandan facia ile ilgili detaylı bilgi aldı.

Rus medyası, yangının meydana geldiği Rus denizaltında nükleer çalışmaların yapıldığını ve yangının bu sırada çıktığı iddia etti.
 

Karaman Haber

YORUMLAR

  • 0 Yorum