Müslümanların Kanayan Yarası

Doğu Türkistan’da Türk Müslüman kardeşlerimiz insanların aklına hayaline sığmayan...

Reklam
08 Ocak 2019 - 17:44 - Güncelleme: 08 Ocak 2019 - 18:03

Doğu Türkistan’da Türk Müslüman kardeşlerimiz insanların aklına hayaline sığmayan türlü işkencelere maruz kalmaktadırlar. Bu zulüm Müslümanların kanayan derin bir yarasıdır. Zulme maruz kalan Müslüman olunca herkesin gözleri âmâ dilleri lâl oluyor. Yeterince gündem oluşturulmuyor. Doğu Türkistan, Filistin, Keşmir, Patani, Myanmar, Arakan gibi Müslüman ülkelerde zulüm yıllardır devam etmekte ve neticeye ulaştırılamamaktadır. Bombalar altında yavrusu kucağında şehit olan analar, betonlar arasında gövdeleri parçalanmış babalar, elleri kopmuş ağzı süt kokan yavrular. Bu ümmetin sonu nereye doğru gidiyor. Müslüman olarak batılın yanında mı yoksa hakkın yanında mı saf tutacağız. Sesini duyurmaya çalışan Müslümanlara engel olmak yerine onların yanında destek yürüyüşü yapmak zor olmasa gerek.

Katil Çin, Katil İsrail, Katil ABD yıllardır Müslümanlara yapılan eziyetlere neden karşı çıkmazken kendi vatandaşına bir zarar geldiğinde ortalığı ayağa kaldırır. İnsan hakları zulüm gören Müslümanlar için geçerli değil mi?  Sürekli birlik beraberlik çağrısı yapan İslam âlemi neden Katil Çin, Katil İsrail, Katil ABD için hak ettiği tepkiyi vermiyor? Vermeye çalışana engel oluyor?

Bu kardeşlerimize sahip çıkmanın zamanı gelmiş hatta geç bile kalınmıştır. Akla hayale gelmeyen işkencelere maruz kalan Doğu Türkistan halkı ve diğer kardeşlerimiz için ne zaman kendimize geleceğiz. Doğu Türkistan, Filistin, Keşmir, Patani, Myanmar, Arakan yalnız değildir. Vakit birlik vakti, vakit sesimizi duyurma vaktidir. 

Şehit Osman Batur Han’lar, Şehit Ebu Cemel’ler, 1. Dünya Savaşında Myanmar’da Şehit olan 5 bin Türk askeri, Ömer Halis Demir’ler ne uğruna can verdiler… Tekrar tekrar düşünmek lazım…

Karaman.org Genel Yayın Yönetmeni Fatih Can BAY

YORUMLAR

  • 0 Yorum