Erbil'de Hain Saldırı 1 Şehidimiz Var

Erbil'de Türk Başkonsolosluğu Çalışanlarının Bulunduğu Restorana Silahlı Saldırı Yapıldı. Alınan Bilgilere Göre 1 Diplomat Şehit Oldu

17 Temmuz 2019 - 17:42 - Güncelleme: 17 Temmuz 2019 - 18:00

Irak'ın Erbil kentinde içerisinde Türk diplomatların bulunduğu bir restorana silahlı saldırı gerçekleştirildi. 

Erbil'de bir restorana yemek yemek için giden Türk diplomatlara ateş açıldı. Saldırı sonucu restoranda bulunan bir Türk diplomat şehit oldu. Saldırıdan sonra olay yerinden kaçan silahlı saldırganları yakalanması için Erbil'de geniş güvenlik önlemleri alınarak soruşturma başlatıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kınama ve Başsağlığı Mesajı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Erbil’de konsolosluk çalışanlarımıza yönelik düzenlenen menfur saldırıyı kınıyorum. Saldırıda şehit olan çalışanımıza Allah’tan rahmet diliyorum. Saldırının faillerinin süratle bulunmaları için Irak makamları ve yerel yetkililer nezdinde girişimlerimiz sürmektedir." dedi.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay'dan Kınama ve Başsağlığı Mesajı

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, "Erbil’de diplomatlarımıza yönelik saldırıyı lanetliyor, hayatını kaybeden konsolosluk çalışanımıza Allah’tan rahmet, ailesine başsağlığı diliyorum. Saldırıyı gerçekleştirenlerin bulunması için ilgili makamlarımız çalışmalarını sürdürmektedir" dedi. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum