Bedeni Küçük, Yüreği Kocaman Yiğit Zulme Karşı Dimdik Durdu

Küçücük Bedeni, Kocaman Yüreği İle Devleşti! Hristiyan Terörüne Karşı Dimdik Durdu! Sesini Zalimlere Duyurdu

Reklam
16 Mart 2019 - 18:30 - Güncelleme: 29 Ocak 2021 - 01:47
Karaman Hristiyan Terörüne Karşı Kıyamda...

Yeni Zelenda'daki vahşi katliama tepki göstermek ve zalimlere sesini duyurmak için Karaman Halkı ve Karaman Sivil Toplum Platformları bugün ikindinden namazının ardından Aktekke Camii avlusunda bir araya geldi. Basın açıklaması esnasında küçücük bedeni, fakat yiğit ve kocaman yüreği ile devleşen bir çocukta dikkatleri çekti. Minik bedeni, elindeki " Sen Bir Devsin, Yükü Ağırdır Devin " yazılı pankart ile resmen zalimlerin zulmune karşı dimdik durdu.

Kızgın ve buruk gönüller, çatık kaşlar ve yaşlı gözler ile eller semaya açıldı. Hak ile batılın savaşında, şehit olan kardeşlerimiz için dualar edildi.

Basın Açıklamasını Sivil Toplum Kuruluşları adına Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen Şube Başkanı Yunus Özdemir yaptı. Özdemir açıklamasında;

"Mübarek Üç Aylardan ilki olan, içinde bulunduğumuz Recep Ayının ikinci Cuma’sı Yeni Zelanda’da Müslümanlara yönelik ırkçı bir saldırıyla kana bulandı.

Yeni Zelanda’da iki camide Cuma namazı esnasında Müslümanların üzerine ateş edildi ve 49 kardeşimiz bu saldırılarda şehit oldu. Birçok kardeşim de yaralandı.

Saldırganın, saldırı için seçtiği yer ve zamandan silahların üzerine kimi İslâm karşıtı teröristlerin ve Müslümanlara karşı savaşmış tarihteki kişilerin isimlerinin yazılı olmasına, katliamın yapılma biçimine, saldırı anının Facebook’ta yayımlanmasına kadar birçok sembol İslam ve müslüman düşmanlığının ne ölçüde tehlikeli bir aşamaya geldiğini göstermektedir.

Bu insanlıktan nasibini almamış zihniyetin ve ruh hâlinin sonucu olan terör saldırısını şiddetle kınıyor, faillerini, demeçleri, yazıları, tavırları ile bu nefret ortamına zemin hazırlayanları lanetliyoruz. Saldırıda şehit olan kardeşlerimize Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyoruz.

Saldırganın saldırıdan önce Türkleri de hedef alan 87 sayfalık sözde bildiri yayımladığı, bu sözde bildiride Türklerin Avrupa’dan tamamen söküleceğinin ve İstanbul’daki bütün camilerin yıkılarak, Ayasofya’nın kiliseye çevrileceğinin ifade edildiği bilgisi, şeytanca niyetleri olan odakların, insanlığa, dine dayanarak vahim, korkunç bir komplo kurduklarını göstermektedir.

Biz, ırkı, dili, dini, coğrafyası ne olursa olsun medeniyet değerlerinin bütün insanlara ait olduğunu, zor ve şiddet kullanmak, nefret yaymak gibi terörist yöntemlerin dini, dili, coğrafyası ne olursa olsun reddedilmesi gerektiğini savunduk, savunuyoruz. Ölüm ve kan üzerine kurulu hiçbir girişimi, oluşumu, yaklaşımı kabul etmiyoruz. ‘Öteki’ üzerinden kışkırtılıp tahrik edilen ve en nihayet teröre yöneltilen sapkın duygular sonunda dönüp sahiplerini vurur, vurmaktadır, vuracaktır. Özellikle batılı aydın ve siyasetçiler, fazla vakit geçirmeden yuvarlanmakta oldukları uçurumun kıyısından dönmeli, insanlığın huzuru, mutlu geleceği için kayıtsız şartsız barışı ve insan haklarını desteklemelidir.

Bu saldırı, İslam düşmanlığını politik malzeme yapmanın ve bu nefret siyasetinin ürettiği iklimin neticesidir.

Bu saldırı, gayrı insani mülteci düşmanlığının, mültecileri denizlerde ölüme terk eden ırkçı siyasetin bir sonucudur.

Bu saldırı, Mısır’daki idamları, Arakan’daki soykırımı, Doğu Türkistan’daki kıyımı, Yemen’deki katliamları, Filistin’deki zulmü görmezden gelmenin sonucudur.

Bu saldırı, terörizmle mücadele altında İslam ülkelerinde masum Müslüman kanı dökmenin vakayı adiye haline gelmesinin, Müslüman kanının ucuz görülmesinin bir neticesidir.

Karaman Sivil Toplum Platformu olarak ,bu vahşice saldırıda şehit olan kardeşlerimize  tekrar Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar, ailelerine sabır diliyoruz.

Başta siyasiler, yöneticiler, aydınlar, sivil toplum örgütleri, gazeteciler olmak üzere, herkes sorumlu davranmalı; haktan, adaletten, mazlumdan yana tavır almalıdır." dedi.

 Açıklamanın ardından Yeni Zelenda'daki şehitlerimiz ve bütün şehitlerimiz için gıyabi cenaze namazı kılınarak dualar edildi.

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • Suat kürekçi
  2 yıl önce
  Sabi..daha üç yaşında. Babasıyla mübarek cuma namazını eda etmeye..cuma hutbesi dinlemeye..minnacık vücudu hain kurşunlarla delik..deşik..ne istedin bu sabi den eyyyy. Melun hristiyan terrörist Allah senin ce bu işi sana ihale edenlerin bin türlü belasını versin..bu somalili sabi nin vebalini nasıl vereceksin .seni cehennem bile kabul etmez pislik yüz karası senin lanet ile lanetliyorum..ömür boyu kötürüm olarak..inlersin..leşini köpekler bile yemez..bilmem ama toprak bile kabul etmez o kadar müslümanın kanında bogul...ŞEHİTLERE ALLAHTAN RAHMET....üzüntülü ve acılı ailelere sabır ve başsağlıgı dilerim.,.
 • Suat kürekçi
  2 yıl önce
  ALLAHIM. En iyisini yine SEN bilirsin..biz aciz kullarını huzurunda kabul..DUAlarımızı makbul eyle....Zalimlerin cezasını ancak SEN şiddetli bir şekilde verirsin...Müslümanlara yapılan her türlü saldırı yapanları DERDEST ediver YARABBİ...şu anda Yapılan saldırılar için göz yaşı döken sabi lerin hürmetine KAHRIGAZABINLA...KAHREYLE ALLAHIM..bizim gidecek başka kapımız yok ki...