Düğünlerdeki İkram ve Davetli Sınırlaması Kaldırıldı

1 Haziran'da başlayan kademeli normalleşme sürecinin ikinci adımında düğünlere ilişkin yiyecek-içecek ikramı ile maksimum davetli sayısına ilişkin kısıtlamalar kaldırıldı.

Reklam
Düğünlerdeki İkram ve Davetli Sınırlaması Kaldırıldı
16 Haziran 2021 - 14:32

İçişleri Bakanlığı'nın yayınladığı "Haziran Ayı Normalleşme Tedbirleri" genelgesinde, düğün ve nikah törenlerinin belirli kurallarla uygulanacağı açıklanmıştı.

Yayınlanan tedbirler doğrultusunda, nikah törenleri ile nikah merasimi şeklindeki düğünlerin açık alanlarda Sağlık Bakanlığı Salgın Yönetimi ve Çalışma Rehberinde belirlenen kurallara eksiksiz riayet edilmesi, masa ve sandalyeler arasında gerekli mesafenin bırakılması ile temizlik, maske, mesafe kurallarına uyulması, yiyecek-içecek ikramının yapılmaması, kapalı alanlarda ise bu kurallara ilave olarak kişi başı asgari 6 metrekare alan bırakılması ve azami 100 davetliyle sınırlandırılması kaydıyla yapılabileceği belirlenmişti.

ARTIK SINIRSIZ DAVETLİ VE İKRAM BAŞLADI

Genelgede, yiyecek-içecek ikramına ve kapalı alanlarda azami davetli sayısına ilişkin kısıtlamalara 15 Haziran'da son verileceği, bu tarihten sonraki nikah törenleri ve düğünlerde yiyecek-içecek ikramının yapılabileceği, kapalı alanlarda kişi başına en az 6 metrekare alan bırakılması kaydıyla azami katılımcı sınırının uygulanmayacağı bilgisine de yer verilmişti.
Böylelikle 15 Haziran itibarıyla kalkan bazı kısıtlamalar ile kapalı alanlarda yapılacak nikah törenleri ve düğünlere yönelik daha önce belirlenen azami 100 davetli sınırlandırması kaldırıldı. Düğünlerde yiyecek-içecek ikramı da yeniden yapılabilecek.
 

NİŞAN VE KINA ETKİNLİKLERİ 1 TEMMUZ'DAN SONRA BAŞLAYACAK

Kademeli normalleşme sürecinde nişan ve kına gibi etkinliklere 1 Temmuz'dan sonra izin verilecek.


YORUMLAR

  • 0 Yorum