Sosyal Konut Projesi çerçevesinde, Nevşehir Belediyesi olarak kentsel dönüşüm bölgesi için rezerv ev oluşturacaklarını açıklayan Nevşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Savran; "Ev sahibi olmayan dar gelirli vatandaşlarımızı da ev sahibi yapacağız. Bu hafta sosyal konut ile alakalı bir sürprizimiz olacak" dedi. Savran, 31 Mart Mahalli İdareler Seçimleri öncesinde sosyal medya hesabından özellikle kiracılar ve dar gelirli vatandaşları heyecanlandıran bir açıklama yaptı. Büyük önem verdikleri Sosyal Konut Projesi çerçevesinde mülkiyeti Nevşehir Belediyesi'ne ait olan arsalar üzerine kat karşılığı, piyasa şartlarında konut yaptıracaklarını kaydeden Savran, bu konutları hem Kentsel Dönüşüm Bölgesinde yaşayan vatandaş için kiralık konut rezervi olarak kullanacaklarını hem de dar gelirli vatandaşlara uygun şartlarda satışını gerçekleştireceklerini söyledi. Savran, konuyla ilgili gelişmeleri önümüzdeki günlerde kamuoyu ile paylaşacaklarını ve Nevşehirlilere önemli bir müjde vereceklerini duyurdu.
GÜNDEM
Yayınlanma: 07 Mart 2024 - 10:39
Güncelleme: 07 Mart 2024 - 10:39
Dar gelirliye konut müjdesi
Sosyal Konut Projesi çerçevesinde, Nevşehir Belediyesi olarak kentsel dönüşüm bölgesi için rezerv ev oluşturacaklarını açıklayan Nevşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Savran; "Ev sahibi olmayan dar gelirli vatandaşlarımızı da ev sahibi yapacağız. Bu hafta sosyal konut ile alakalı bir sürprizimiz olacak" dedi.
GÜNDEM
07 Mart 2024 - 10:39
Güncelleme: 07 Mart 2024 - 10:39
EDİTÖR
![Karaman Haber](https://www.karaman.org/images/yonetici/2023/01/karaman-haber-8569.png)
2003 yılında yayın hayatına başlamıştır. Karaman ve ilçerinden güncel haberlerin bulunduğu yerel tanıtım ve haber sitesidirç
İlginizi Çekebilir