KARAMAN Karaman Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Karaman’da Galeri

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Karaman’da Galeri
19
17 Aralık 2017 - 23:36

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Karaman’da yapımı tamamlanan hizmet ve tesislerin toplu açılış törenine katıldı. 15 Temmuz Demokrasi Meydanında düzenlenen törende; Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, milletvekilleri, Karaman Valisi Fahri Meral ve Karaman Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan da hazır bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, törende bir konuşma yaptı.

Konuşmasına 2014 Ekim’inde Pamuklu Köyü’nde hayatını kaybeden 18 madenci ile 15 Temmuz darbe girişiminde Cumhurbaşkanlığı Külliyesi önünde şehit olan Karamanlı Muhammet Yalçın’ı rahmetle anarak başlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, 16 Nisan halk oylamasında yüzde 64’lük “evet” oranıyla destek veren Karamanlılara teşekkür etti.

Açılışı yapılan ve toplam yatırım bedeli 1 milyar 259 milyon lira olan 170 kalem eser ve hizmetin şehre hayırlı olmasını dileyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, geçen 15 yıllık süreçte yapılan yatırımlarla Karaman’ın göç veren değil göç alan bir şehir hâline geldiğini söyledi.

Açılı yapılan yatırımların arasında 336 adet derslik, 1080 öğrenci kapasiteli 5 pansiyon, çeşitli spor tesisleri, fakülte ve yüksekokul binaları, konferans salonu ve kütüphane, Ermenek Devlet ve Sarıveliler Hastanelerinin ek binaları, Kazım Karabekir Hastanesi ve 243 TOKİ konutunun bulunduğunu aktaran Cumhurbaşkanı Erdoğan, yine bu yatırımlar arasında içme suyu, kanalizasyon ve atık su arıtma tesislerinin, trafo merkezlerinin, polis meslek eğitim merkezinin, bölünmüş yol projelerinin ve daha pek çok hizmet ve tesisin olduğunu da belirtti.

Geçmişte Karaman’ın il yapıldığını; ancak şehrin şanına yakışır hizmetlere kavuşturulmadığını ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, 15 yılda şehre 12 milyar liralık yatırım yaptıklarını hatırlattı ve yapımı büyük oranda tamamlanan Konya-Karaman hızlı tren hattının önümüzdeki yıl, ihale sürecinde olan Karaman Havalimanı’nın da 2020 yılında hizmete açılacağını açıkladı.

Editör : Bünyamin KATIRCI / KARAMAN.ORG
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Yorumunuz Yapabilirsiniz.

© Karaman.org Karaman Haberleri Karaman Güncel Son Dakika Haberleri Karaman Bilgi Karaman Tarih Karaman Canlı Yayın Karaman Nöbetçi Eczanel Karaman Tv