CHP Milletvekili İsmail Atakan Ünver, TBMM'de Kâzım Karabekir Paşayı Andı

Cumhuriyet Halk Partisi Karaman Milletvekili Av. İsmail Atakan Ünver, hemşehrimiz Kazım Karabekir'in ölüm yıldönümü vesilesiyle TBMM'de konuşma yaptı. Ünver, Kazım Karabekir Paşa'yı anlatırken; "Hemşehrisi olmaktan gurur duyuyoruz." dedi.

Reklam
CHP Milletvekili İsmail Atakan Ünver, TBMM'de Kâzım Karabekir Paşayı Andı
28 Ocak 2021 - 00:22

CHP Karaman Milletvekili Av. İsmail Atakan Ünver, TBMM Genel Kurulu'nda Kazım Karabekir'i andı. Konuşmasına, "Bugün, Doğu Cephesi komutanı, namıdiğer Şark Fatihi Kazım Karabekir Paşa'nın 73'üncü ölüm yıldönümü." diyerek başlayan Ünver; "Erzurum Kongresi'nden önce tüm askeri görevlerini bırakan, Atatürk'e 'Emrinizdeyim Paşam' diyerek bağlılığını bildiren Karabekir Paşa, Milli Mücadele'ye büyük güç katmıştır." şeklinde konuştu.

Ünver konuşmasını şu şekilde sürdürdü: "O günleri; 'Biz Atatürk'le canımızı sehpaya koyduk.' diye anlatan Paşa, Atatürk'le olan fikir birliğinin yanı sıra, Kurtuluş Savaşı'nın kahraman komutanlarının cesaret ve kararlılıklarını da ortaya koymuştur. Paşa, Şark Fatihi olarak Milli Mücadele kahramanı sıfatını sonuna kadar hak eden tarihi bir kişiliktir. Yine görev yerlerindeki yetim çocuklara babalık yapan şefkat dolu bir büyük insandır. Hemşehrisi olmaktan gurur duyduğumuz Kazım Karabekir Paşa'yı ölüm yıldönümünde rahmetle anıyor, bu vesileyle Ulu Önder Atatürk ve tüm silah arkadaşlarına şükranlarımı sunuyorum."

YORUMLAR

  • 0 Yorum