CHP Karaman Milletvekili Ünver; "AKP'nin Memur ve Emekliye Verdiği Zam İki Ayı Bile Çıkaramadı"

Cumhuriyet Halk Partisi Karaman Milletvekili Av. İsmail Atakan Ünver, TBMM’de söz alarak, gıda enflasyonundaki artışın memur ve emeklisi ile SSK ve BAĞ-KUR emeklisine yapılan zamları erittiğini söyledi. “AKP iktidarının yılın ilk 6 ayı için verdiği zam, 2 ayı bile çıkaramadı.” dedi.

Reklam
CHP Karaman Milletvekili Ünver; "AKP'nin Memur ve Emekliye Verdiği Zam İki Ayı Bile Çıkaramadı"
03 Mart 2021 - 11:51

"Gıda Enflasyonu Zamları Eritti"

CHP Karaman Milletvekili Av. İsmail Atakan Ünver, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde gıda enflasyonu ile memur ve emekliye yapılan zamları gündeme getirdi. Gıda enflasyonunun şubat ayında %2,8 olduğuna dikkat çeken Ünver; “Son bir yılda %30 olan gıda enflasyonu yılın ilk 2 ayında %6,5'e ulaştı.” dedi. Enflasyon farkı düşüldükten sonra memur ve emeklisine %3, SSK ve BAĞ-KUR emeklisine ise %4 zam yapıldığını ifade eden CHP Milletvekili Ünver; “AKP iktidarının yılın ilk 6 ayı için verdiği zam, 2 ayı bile çıkaramadı.” diye konuştu.

"Gerçekleri Saklayamazsınız"

Konuşmasının devamında açlık ve yoksulluk sınırı rakamlarına da değinen Ünver; “2014'ten bu tarafa tek adam rejimiyle yönetilen Türkiye'de şubat ayı açlık sınırı 2.718 lira, yoksulluk sınırı da 8.856 lira olmuştur. Tek adam rejimi, işçisiyle, memuruyla, emeklisiyle, esnafıyla tüm milletimizi açlığa ve yokluğa mahkûm etmiştir.” şeklinde konuştu. Ünver sözlerini şu şekilde tamamladı: “Tek adam rejimi istediği kadar TÜİK Başkanı, Merkez Bankası Başkanı ya da bakan değiştirerek makyajlansa da gerçeklerin saklanması mümkün olmamaktadır. Çare ülkeyi, milleti yok sayan bu rejimden kurtarmaktır.”

YORUMLAR

  • 0 Yorum