Büyükbaş Hayvanlarda İlkbahar Aşılama Kampanyası Başladı

Karaman İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, büyükbaş hayvanlarda ilkbahar aşılama kampanyasının başladığını duyurdu.

Reklam
Reklam
Büyükbaş Hayvanlarda İlkbahar Aşılama Kampanyası Başladı
24 Şubat 2021 - 17:15
Kurumdan yapılan açıklamada;

"Karaman Tarım Orman İl/İlçe Müdürlüklerinin hayvan sağlığı için düzenli olarak yaptığı aşılama çalışmaları pandemi  sürecinde  aksatılmadan Hayvan Sağlığı ekiplerimiz tarafından 17.02.2021 - 30.04.2021 tarihleri arasında  tamamlanacak olup, tüm köylerimizdeki  büyükbaş hayvanlar aşılanacak ve yeni doğan buzağılar küpelenerek kayıt altına alınacaktır.

İl  Müdürü  Yusuf  Şahinbaş ile Hayvan  Sağlığı Yetiştiriciliği ve Su Ürünleri Şube Müdürü Ümit ÇAĞLIYAN ilk aşılamayı  Ekinözü  köyünde  Selahattin  Oğuz'a ait hastalıktan ari işletmede başlattı.

İl Müdürümüz Sayın Yusuf Şahinbaş; ilimiz genelinde ilkbahar döneminde yaklaşık 70 bin  büyükbaş  hayvanın bu dönemde  aşılanacağını, son  yıllarda  düzenli olarak yapılan aşılamalar sayesinde İlimizde ilgili hastalıkların görülmediğini belirterek saha çalışanı arkadaşlara özverili çalışmalarından dolayı teşekkür etti. İlimiz genelinde hastalıktan ari işletme sayısını arttırmayı hedeflediklerini belirterek yetiştiricilerimize hastalıksız ve bereketli bir sezon diledi." denildi.

Ekinözü köyünde  düzenlenen  aşılama programına  Karaman TKDK İl Koordinatörü Özgür Öztürk, Karaman Damızlık  Sığır  Yetiştiricileri  Birliği  Başkanı  Ali  Dorla, Karaman Veteriner Hekimler Odası Başkanı İsmail Çolak ve Ekinözü Köyü Muhtarı Asım Arpınar katıldı.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum