Karaman’da Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan uygulamada, çok sayıda silah bıçak ele geçirildi.

Karaman’da asayiş ve huzur ortamının sürekliliği için ve önümüzdeki günlerde başlayacak olan 2018-2019 eğitim öğretim yılı nedeniyle İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Asayiş Şube Müdürlüğü ve diğer birimler tarafından ortaklaşa yürütülen, planlı çalışmalar devam ediyor.

Asayiş Şube Müdürlüğü tarafından geçtiğimiz günlerde yapılan uygulama ve çalışmalarda, 12 şahıs yakalandı, 7’si tutuklanarak cezaevine gönderildi. Yapılan çalışmalarda, farklı suçlardan aranan çok sayıda şahıs ve olaylarda kullanılan tüfek, tabanca, bıçak gibi suç aletleri ele geçirilerek, adli mercilere sevk edildi.

SİVİL VE RESMİ EKİPLERDE CEZA YAZACAK

İçişleri Bakanlığı’nın yayınlanan genelge doğrultusunda bundan sonra jandarma dahi tüm resmi ve sivil polis ekipleri kurallara uymayan sürücülere trafik cezası yazacak.

İçişleri Bakanlığı, konu hakkında tüm vatandaşları attığı SMS ile bilgilendirdi.

Resmi ve sivil polis ekipleri devriye görevi sırasında emniyet kemeri, cep telefonu, tehlikeli araç kullanımı ve hatalı parklara müdahale ederek ceza yazabilecek. İçişleri Bakanlığı’ndan gelen SMS mesaj şu şekilde;

‘’Tüm polis ve jandarma birimlerimiz emniyet kemeri, cep telefonu ve tehlikeli araç kullanımı denetimlerinde görevlendirilmiştir” dendi.

EMNİYET KAMU DÜZENİNİ KORUMAYA DEVAM EDİYOR

Kamu düzeninin sağlanması için suç ve suçluyla mücadele kapsamında aranan şahısların yakalanması büyük önem arz etmektedir. Kolluk birimleri, kanunların kendisine tanıdığı yetki ve sorumluluk çerçevesinde sahip olduğu imkânları da kullanarak çalışmalarını kesintisiz olarak sürdürmektedir.

Bu bağlamda Asayiş Şube Müdürlüğümüzce yürütülen planlı çalışmalar kapsamında 04/09/2018 günü sabah yapılan uygulamada; “suç örgütü yararına yağma, suç işlemek amacıyla kurulan örgüte üye olma, uyuşturucu ticareti yapma ve sağlama, yaralama gibi çeşitli suçlardan aranan, 5 yıldan 25 yıla kadar değişen sürelerde kesinleşmiş hapis cezası bulunan 4 şahıs yakalanmış, ayrıca “cebir tehdit ve hile kullanarak kişiyi hürriyetinden yoksun kılma” suçundan 3 yıl 4 ay kesinleşmiş hapis cezası bulunan 1 şahıs yakalanarak işlemlerinin ardından adli mercilere sevk edilmişlerdir.

360 personel ile 17 ekibimizin katıldığı asayiş ve trafik düzenine ilişkin yapılan uygulama kapsamında;

1846 şahıs sorgulanmış çeşitli suçlardan aranması bulunan 12 şahıs yakalanmış,
423 araç sorgulanarak, 59 araca toplam 32.157 TL para cezası uygulanmış, 31 araç trafikten men edilmiştir.
04 Eylül günü sabah erken saatlerinde başlayıp gece yarısına kadar devam eden yoğun uygulama programımız kapsamında 1 günde toplam 17 aranan şahıs görevlilerimiz tarafından yakalanmıştır. İlimizdeki huzur ve güven ortamının devamı için çalışmalarımız aralıksız olarak sürdürülmektedir.’denildi

Facebook Yorumlar

Facebook Yorumlar