banner56

Temizlenen kar’lar Meke Gölüne dökülüyor

Ereğli ve Karapınarda merkez ve mahallelerinde yağışın ardından biriken karlar belediye ekiplerince toplanıp kamyonlarla Meke Gölü’ne götürülüyor.

Temizlenen kar’lar Meke Gölüne dökülüyor

Karapınar Belediyesi tarafından karla mücadele çalışmaları aralıksız olarak devam ediyor. İlçemizde kar yağışının ardından sürdürülen kar temizleme çalışmaları kapsamında ekiplerimiz çarşı içerisindeki karları kepçelerle kamyonlara yükleyerek Meke Gölü ne taşıyor.

Kar temizleme çalışmalar esnasında Zabıta Müdürlüğü ekipleri tarafından yolun güvenliği sağlandı. Belediye Başkan Yardımcımız Emre Özsoy Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerinin Sebze Hali civarındaki kar temizleme çalışmalarında bulundu ve çalışan ekibe kolay gelsin temennisinde bulundu.

Başkan Yardımcımız Özsoy ” Vatandaşlarımızın mağdur olmaması için Karla mücadele çalışmalarının aralıksız olarak devam ettiğini söyledi. Şehir merkezindeki biriken karları, iş makineleri ve kamyonlarla toplayıp Meke Gölüne takviye olarak döktüklerini ifade ederek eriyen kar sularının ilçemizin ve dünyanın nazar boncuğu olarak bilinen Meke Gölüne bir katkısı olacağını ümit ediyoruz. İlçemiz ve çiftçilerimiz için bereketli bir yıl olmasını temenni ederken, kar yağışının rahmet ve bereketiyle geldiğini ifade etti”.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Burhanettin arkuntaş
Burhanettin arkuntaş - 6 ay Önce

Helal olsun olması gerekeni yapmışlar

SIRADAKİ HABER