Cami İmamını Bayram Günü Evine Gelerek Ailesinin Gözü Önünde Darp Ettiler

Konya'nın Ereğli İlçesi Sarıtopallı Mahallesinde İkamet Eden İmam Hatip, Bayramın 1. Günü, 5 Kişi Tarafından Kendi Evinde Eşi ve Çocuklarının Gözleri Önünde Darp Edildi

11 Haziran 2019 - 17:01

Olay Konya'ya bağlı Ereğli İlçesi Sarıtopallı Mahallesindeki cami lojmanında meydana geldi.

Edinilen bilgilere göre Sarıtopallı Mahallesinde İmam Hatip olarak görev yapmakta olan Cumali ÇELİK, bayramın birinci günü 5 kişilik bir grup tarafından tarafından evinin kapı ve pencereleri kırılarak eşi ve çocuklarının gözü önünde darp edildi.

İmam Hatip Cumali ÇELİK, bayram namazını kıldırdıktan sonra cami cemaati ile bayramlaştıktan sonra eşi ve çocukları ile bayramlaşmak için evine geldiği sırada Faruk C., Sezai C., Sertaç C, İlker E. ve Emre S. isimli saldırganlar evine gelerek kapı ve pencereleri kırıp içeri girdi. Saldırganlar içeride bulunan İmam Hatip Cumali ÇELİK'i, eşi ve iki çocuğunun gözleri önünde darp etti. Yapılan baskın ve darptan sonra İmam Hatip Cumali ÇELİK olay yerinde ağır yaralandı. Saldırganlar kocasını korumak isteyen Cumali ÇELİK'in eşinede kısmi darp uyguladı. Olayı duyan çevredeki vatandaşlar ve komşular hemen Jandarma ekiplerine haber vererek emniyet güçlerinin olay yerine intikal etmesini sağladı. 

Yaşanılan bu olayla ilgili Diyanet Sen Konya Şube Başkanı Ali KOÇ sert tepki gösterdi. KOÇ yaptığı açıklamada; "Toplumun yol göstereni, örnek duruşuyla insana ve insanlığa rehber görevini üstlenen din görevlilerine yapılan saldırılar insana, insanlığa yapılan bir saldırıdır." ifadelerini kullandı.

Diyanet-Sen Konya Şube Başkanı Ali KOÇ, İmam Hatip Cumali ÇELİK'e yapılan saldırı hakkında yaptığı açıklamalarında şu ifadelerede yer verdi;

"Bugün dünyanın dört bir yanında düşmanlıklar hat safhadayken Müslüman’ın Müslüman’a kin gütmesi, gönül yıkması ve darp ederek şiddet uygulaması kabul edilir bir nitelik değildir.

Biz her zaman örnek olmalıyız diyoruz, örneğimiz şiddet oluyor, biz kardeşlik huzurumuzu inşa edelim diyoruz kardeş kardeşi vuruyor veya şiddet uyguluyor, yeterince düşmanımız varken batıllar içinde bir birimize Müslüman deyip batıl yaşıyoruz. Bu bize yakışan bir duruş değildir. Bu kardeşliğin tesisi değildir. İnsanız, şiddetten uzak konuşmayı denesek insanlığın inşasına en azından yardımcı olmuş oluruz." dedi.

Karaman Haber

YORUMLAR

  • 0 Yorum