Karaman’da, FETÖ/PDY soruşturması kapsamında açılan davada yargılanan Mustafa Koçak ve Ali Topal beraat etti.

Karaman’da sosyal medya üzerinden yaptıkları çalışmalar ile adlarından sıkça bahsettiren, Ali Topal ve Mustafa Koçak atılan asılsız iftirada beraat ettiler.

MAHKEMELER NEDEN MEŞGUL EDİLİYOR

Tutuklandıklarında, gülerek adliye sarayına giren ikilinin yapmadıkları ilişkide olmadıkları bir konuda dava konusu edilmeleri yıllarca FETÖ/PDY davalarının sulandırılmaya çalışılmasının en canlı örnekleri arasına girdi.

FETÖ/PDY’ye yönelik soruşturma kapsamında haklarında dava açılan Ali Topal ve Mustafa Koçak’ın tutuksuz yargılandığı davanın karar duruşması Karaman Adliyesi Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüldü.

BİZLER ASLA VATANIMIZA İHANET ETMEDİK

Sanıklardan Ali Topal’ı dinledikten sonra kararını açıklayan mahkeme heyeti, sanıklar hakkında beraat kararı verdi. KOÇAK DAVAYA KATILMADI 11.07.2018 tarihinde yani dün Karaman Adalet sarayına gelip Dava hakkında Bilgi alan ve ardından Balıkesir’e dönüş yapan Mustafa Koçak yaptığı açıklamada;
Bizler hiç bir zaman Vatanımıza ihanet etmedik edenlerin yanında hiç bulunmadık 2 yıldır her alanda mağduruz TBMM,Yargıtay,MİT, Adalet Bakanlığı gibi birçok yerle konu hakkında görüşmelerde bulunduk ve yapılan tüm araştırmalarda SUÇSUZ olduğumuz açık ve netti şuana kadar yaşanan yaşandı artık önümüze bakma zamanı’dedi.

Facebook Yorumlar

Facebook Yorumlar