KARAMAN Karaman Haber

BAŞKA YER Mİ KALMADI ?

BAŞKA YER Mİ KALMADI ?
19
31 Temmuz 2018 - 13:17

Karaman Mut Caddesi Cumartesi pazarı kavşağı eskisinden daha karmaşık bir hale dönüşmek üzere.

KARAMAN.ORG/ÖZEL HABER
Hali hazırda Cumartesi pazarı kavşağında, işaretlere uymayan sürücülerin oluşturdukları yoğun trafik sebebiyle, maddi ve yaramalı kazaların yaşanması sıklıkla karşılanıyordu.
Karaman Orman işletmesi yanında hizmet veren Ziraat Bankasına ait bir şubenin Cumartesi pazarı kavşağı içine taşınması sorunları da yanında getirdi. Üç ATM’e şubesi de bulunan bankanın kısa sürede açılmasına rağmen Karaman vatandaşları tarafından yoğun olarak kullanıldığı görülüyor.
ESNAF ÇÖZÜM BEKLİYOR
Çevre esnafının günün her saatinde trafik yoğunluğunun hat safhaya ulaşması ile araçlarını yol üzerine gelişi güzel park etmelerine tepki gösterdiler.
CUMARTESİ KAVŞAĞI TIKANIYOR
ATM’leri kullanmak isteyen vatandaşların, araçlarını yol üzerine gelişi güzel park etmesi kazalara ve trafik aksamasına yol açacağa benziyor.
BELEDİYE MECLİSİ HAREKETE GEÇMİŞTİ
Karaman Belediyesi Nisan ayı meclis kararı ile Eski Garaj kavşağında bulunan banka ATM’lerinin oluşturdukları yoğunluk nedeniyle trafiğin aksamasına neden oluyordu.

ESKİ GARAJ KAVŞAĞI NEFES ALACAK

Karaman Belediyesi bu problemlerin ortadan kalkması ve kavşak trafiğinin rahatlaması adına 2’si belediye yanındaki parkta, 9’u kavşağın diğer tarafında olmak üzere 11 banka ATM’sini bir noktada toplama kararı almıştı. Koyunlu park içerisine konulan atm’ler ile yavaş yavaş taşınıyor.
Belediye ekiplerince Koyunlu Park’ın Kemal Kaynaş Caddesi yönüne hazırlanan ATM yerlerini hazırladı. Daha düzgün bir görüntüye kavuşacak olan ATM’leri taşınmaya başlandı.

Editör : Bünyamin KATIRCI / KARAMAN.ORG
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Yorumunuz Yapabilirsiniz.

© Karaman.org Karaman Haberleri Karaman Güncel Son Dakika Haberleri Karaman Bilgi Karaman Tarih Karaman Canlı Yayın Karaman Nöbetçi Eczanel Karaman Tv