banner56

Yaşlı Adam Yoğun Kar Yağışında Yaylada Kayboldu

Mersin-Karaman sınırında 2 bin 200 rakımlı Musabozulduğu Yaylası'nda 23 Aralık'ta 3 kişiyle yaylada bulunduğu öğrenilen Ali Kaçar (63), yoğun kar yağışı nedeniyle beraberindekilerle birlikte kayboldu.

Yaşlı Adam Yoğun Kar Yağışında Yaylada Kayboldu

Edinilen bilgiye göre, 2 bin 200 rakımlı Musabozulduğu Yaylası'nda 23 Aralık'ta 3 kişiyle yaylada bulunduğu öğrenilen Ali Kaçar (63), yoğun kar yağışı nedeniyle beraberindekilerle birlikte kayboldu. Olay sonrası ihbarla 3 kişi kurtarıldı ancak kaybolduğu belirtilen ve tüm aramalara rağmen izine rastlanmayan Ali Kaçar için arama çalışması başlatıldı.

27 Aralık'taki aramalara Jandarma, AFAD ve Erdemli Belediyesi ekiplerinden oluşan 70 kişilik ekiple arama kurtarma çalışmaları sürdürüldü.

Çalışmalara jandarma arama kurtarma köpeği 'Sarı' da destek verdi. Eksi 10 derecede zaman zaman rüzgar ve tipi dolayısıyla çalışmalar güçlükle yürütülüyor. Kaçar'ın kaybolmasıyla alakalı 3 kişi gözaltına alınarak, bu kişilerin ifadeleri doğrultusunda arama kurtarma çalışmaları Erdemli Ayrancı karayolu ile yaylaya sapan yol güzergahına yakın bir mesafede gerçekleştiriliyor.

banner80
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner23

banner22