banner56

Motosikletini Çalanları Kıskıvrak Yakaladı

Dün Akşam İftar Saati Sırasında 2 Çocuk, Motosiklet Çalarken Sahibi Tarafından Kıskavrak Yakalandı

Motosikletini Çalanları Kıskıvrak Yakaladı

Karaman'da dün akşam iftar saati sıralarında ilginç bir hırsızlık olayı yaşandı.

Olay, dün akşam iftar saati sıralarında Seki Çeşme Mahallesi 60. Sokak’ta meydana geldi.

Edinilen bilgilere göre, sokak içerisinde işyeri bulunan Özkan SERİNTÜRK, iş yerinde ailesi ile birlikte iftar yapacaklardı. Ezanın okunmasını beklerken dışarıdan bir motosiklet sesi duyan SERİNTÜRK dışarı çıktığında motosikletinin 2 çocuk tarafından çalıştırıldığını ve götürüldüğünü gördü. Çocukları yakalamak için koşan SERİNTÜRK çocuklardan birini kıskıvrak olay yerinde yakaladı. Motosikleti çalıştıran diğer çocuk ise kaçmayı başardı. Özkan SERİNTÜRK'ün olayı polise haber vermesi ile birlikte mahalle abluka altına alındı. Çalınan motosiklet iş yerinin 300 metre ilerisinde terk edilmiş halde bulundu.

Motosiklet sahibinin yakaladığı E.N. (12) Çocuk Şube Müdürlüğüne götürüldü. Çok sürmeden motoru bırakarak kaçan H.U.'da (13) kısa sürede yakalandı. Motosikleti çalarken yakalanan çocukların emniyette çok sayıda hırsızlık kaydının bulunduğu ortaya çıktı. Daha öncede bir otomobil çaldıkları öğrenilen çocuklar, çaldıkları otomobil ile İsmet Paşa Caddesinde ve şehir merkezinde bile turlamışlar. Otomobilin yakıtı bittiğinde ise otomobili terk ettiği bilgisine ulaşıldı. Karaman'da adeta GTA oyunu gibi istedikleri motosiklete istedikleri arabaya binen yakıtı bitince bırakıp kaçan bu çocuklar yaşları küçük olduğundan dolayı ifadeleri alındıktan sonra ailelerine teslim edildi.

Motosikletin sahibi Özkan SERİNTÜRK olay ile ilgili olarak; "Anne ve biraderimle iftarı açmaya hazırlandığımız sırada dükkanın önünde park halinde olan motosikletimin çalıştığını duyduk. Hemen dışarı çıktığımızda bir çocuğun motosikleti çalıştırıp gittiğini gördüm. Çocuklardan birisini ben yakaladım. Diğerinin peşinden de biraderim gitti. Motosikleti ekiplerle birlikte az ileride terk edilmiş halde bulduk” dedi.

banner80
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner23

banner22