banner56

Koyun Hırsızları Karaman'da Yakalandı

Antalya'da Koyun Çalan Hırsızlar Karaman'da Yakayı Ele Verdi

Koyun Hırsızları Karaman'da Yakalandı

Edinilen bilgilere göre olay, Antalya'nın Aksu ilçesinde bulunan iki mahallede birden meydana geldi.

Jandarma ekipleri Fettahlı Mahallesinde ikamet eden Rakip Ö.'ye ait 6 adet küçükbaş hayvan ile Topallı Mahallesinde ikamet eden Mustafa Ş.'ye ait 7 adet küçükbaş hayvanın çalındığı ihbarını aldı. Olay yerine gelen Aksu İlçe Jandarma ekipleri her iki olay yerinde de araç izlerine rastladı. Olay yerindeki araç izlerinden numune alan ekipleri aynı zamanda çevrede ve bölgenin yollarında bulunan bütün güvenlik kameralarını inceleyerek mahalleye girip çıkan araçları takibe aldı.

Plaka takip sisteminin devreye girmesi ile şüpheli aracın Karaman Sarıveliler ilçesinde olduğu tespit edildi. Karaman'da bulunan Jandarma ekipleri ile Antalya İl Jandarma Komutanlığı ekipleri harekete geçerek araçtan numune alınmasını sağladılar. Araç lastiğinden alınan numuneler ile olay yerinden alınan numuneler karşılaştırıldığında sonuçların birebir uyuştuğu tespit edildi.

Bunun üzerine operasyon yapan Jandarma ekipleri, şüpheli M.Y., ve M.T.'yi Karaman'da yakalayarak Aksu İlçe Jandarma Komutanlığı ekiplerine teslim etti.

Şüpheliler hakkında küçükbaş hayvan hırsızlığı olayı ile ilgili olarak ayrı ayrı tutanak hazırlandı ve Antalya Cumhuriyet Başsavcılığına sevk edildiler. Şüphelilerden M.Y. her iki küçükbaş hayvan hırsızlığı olayından da tutuklanarak cezaevine gönderildi. Diğer şüpheli M.T. ise adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı.

Güncelleme Tarihi: 20 Mayıs 2019, 18:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER