banner56

Konya'da İlginç Hırsızlık

Konya'nın Karatay İlçesinde Bulunan Bir Apartman'da Yaşanan Hırsızlık Olayı Apartman Sakinlerini Şaşkına Çevirdi.

Konya'da İlginç Hırsızlık

Olay, 8 Haziran 2019 Cumartesi günü Konya'nın Karatay İlçesi Farih Mahallesi, Ahmet Hamdi Göğüs Caddesi üzerinde bulunan bir apartmanda meydana geldi.

Edinilen bilgilere göre, öğle saatlerinde başı kapşonlu bir kişi bir süre çevreyi gözetledi. Şüpheli daha sonra apartmanın kapısına doğru yöneldi. Kilidi bozuk olan apartman kapısını 1,5 dakikada sökerek sırtlandı ve olay yerinden ayrıldı. Dışarı çıkmak için evlerinden ayrılan apartman sakinleri apartman kapısını göremeyince, apartmana yeni taşınan komşularının söktüğünü düşündü. Daha sonra apartmanın yöneticisi Faruk ÖZ, güvenlik kamerası görüntüleri izleyince gerçeği öğrendi. Durumu polis ekiplerine bildiren ÖZ, görüntüleri polis ekiplerine vererek şikayetçi oldu.

Olayı şaşkınlıkla karşılayan apartman yöneticisi Faruk ÖZ "İşe gitmek için evden çıktığımda ilk önce apartmana yeni taşınan bir komşumuzun söktüğünü zannettim. Ama daha sonra bodruma ve bahçeye baktım, kapıyı bulamayınca güvenlik kamerasını izledim. Kamera görüntülerinde 2 dakika sürmeden kapının çalındığını fark ettim. Komşulara ve polise haber verdik. Biz hırsızlık olaylarını televizyondan duyup görüyorduk. Ama bir binanın kapısının çalındığını hiç görmedik. Hatta bu olaya biz aramızda epey güldük. Enteresan bir olay, kapımız gitti." dedi.

Karaman Haber / Konya
İhlas Haber Ajansı / Kon / Asa

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER