Karaman'da Alevler Az Kalsın Evleri Yutuyordu

Karaman'da Meydana Gelen Ot Yangınında Alevler Az Kalsın Mahallede Bulunan Evleri Yutuyordu

25 Haziran 2019 - 19:23 - Güncelleme: 25 Haziran 2019 - 19:59

Yangın bugün saat 18.00 sıralarında Karamanoğlu Mehmet Bey Mahallesi, 899. sokak üzerine bulunan boş bir arazide meydana geldi.

Edinilen bilgilere göre mahalle sakinleri yoğun bir duman bulutu gördüler. Dışarı çıktıklarında boş arazideki kuru otların tutuştuğunu fark ettiler. Kısa sürede neredeyse tüm araziyi kaplamaya başlayan alevler evlere doğru yaklaşmaya başladı. Vatandaşlar hemen 112 acil çağrı merkezini arayarak itfaiye ekiplerine haber verdiler. Kısa sürede olay yerine ulaşan itfaiye ekipleri, neredeyse evleride yutmak üzere olan alevlere müdahele etmeye başladı. İtfaiye ekipleri 2. bir itfaiye aracınında gelmesi ile bilrikte yaklaşık 1 saatlik çalışmanın ardından yangını kontrol altına alarak alevleri söndürdü. Olay yerine gelen polis ekipleri çevrede güvenlik önlemleri alarak çocukların ve vatandaşların dumandan etkilenmemesi için kimseyi olay yerine yaklaştırmadı.

Mahalle sakinlerinin yangınla ilgili yapmış olduğu açıklamada; "Bu yangın kendiliğinden felan çıkamaz. Her sene böyle geliyorlar yakıp gidiyorlar. Düşünmüyorlar burada bizim evimiz var barkımız var. İzmaritten felan bu burası böyle yanmaz. İtfaiye ekiplerinden Allah razı olsun. Onlar olmasaydı şimdi evlerimizde yanmış olacaktı." dediler.

Yangının neden çıktığıyla ilgili çalışma başlatıldı.

Karaman Haber
Haber Foto: Oğuz BEKTAŞ / Asayiş

YORUMLAR

  • 0 Yorum