Karaman Emniyeti Kasım Ayında Uyuşturucu Tacirlerine Darbe Vurdu

Karaman İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü 2019 Kasım ayı içerisinde zehir tacirlerine geçit vermedi.

10 Aralık 2019 - 12:31 - Güncelleme: 10 Aralık 2019 - 12:54

Karaman İl Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamada,

Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüzün 2019  yılı Kasım ayı içerisinde Uyuşturucu Madde Ticaretinin önlenmesine yönelik olarak Cumhuriyet Başsavcılığımızın koordinesinde yapmış olduğu çalışmalarda,
-416 adet reçeteye tabi hap, 
-254 Ecstasy Hap, 
-170 gram esrar,
-7 gram kenevir tohumu, 
-3 gram metamfetamin, 
-1 gram eroin

ele geçirilmiş, bu uyuşturucu maddelerin ticaretini yapan (11) şahıs yakalanmış, şahıslar sevk edildikleri adli mercilerce tutuklanmıştır. 

Başta milletimizin geleceği olan gençlerimiz olmak üzere, tüm halkımızı uyuşturucunun zararlı etkilerinden korumak amacıyla uyuşturucu ve uyarıcı madde satıcıları ile olan mücadelemiz kararlılıkla devam etmektedir." denildi.

"UYUMA" Mobil Uygulamasını İndir, Gençlerimizin ve Vatandaşların Korunmasına Sende Katkı Sağla

Ayrıca Emniyet İl Müdürlüğü "UYUMA" mobil uygulaması sayesinde anında ihbarda bulunup zehir tacilerinin yakalanması ve gençlerin, vatandaşların zehirlenmesinin önüne geçilmesi konusunda "Halkımızın, İçişleri Bakanlığınca hayata geçirilen UYUMA isimli uyuşturucu ihbar mobil uygulamasını kullanmaları, ayrıca bu konuda karşılaşacakları bilgileri birimlerimizle paylaşmaları yapacağımız çalışmalara son derece önemli katkı sağlayacaktır." çağrıda bulundu.


YORUMLAR

  • 0 Yorum