Karaman'da Ot Yangını Az Kalsın Evleride Yakıyordu

Karaman'da Meydana Gelen Kuru Ot Yangını Az Kalsın Evlere Sıçrıyordu

21 Haziran 2019 - 17:16 - Güncelleme: 21 Haziran 2019 - 17:24

Yangın, Siyahser Mahallesi'nde bulunan Muammer Baran Parkı yakınlarında bulanan kuru otların olduğu boş bir arazide meydana geldi.

Edinilen bilgilere göre, boş arazideki kuru otlar henüz tespit edilemeyen bir nedenden dolayı tutuşarak yanmaya başladı. Rüzgarında etkisi ile kuru otlar bir sürü sonra büyüyerek yayılmaya başladı. Alevlerin hızla evlerine doğru gelen vatandaşlar yangına müdahele etmeye çalışsada başarılı olamadı. Vatandaşların 110 ekiplerine haber vermesi ile birlikte olay yerine gelen ekipleri hemen yangına müdahele ederek, alevlerin vatandaşların evlerine zarar vermesini engelledi. Yangın 1 saatlik bir çalışmanın ardından tamamen söndürülerek kontrol altına alındı. Ekipler yangına söndürülmeden atılan sigara izmaritinin sebep olabileceği ihtimalinde duruyorlar.

Vatandaşlarımızın yaz ayının  gelmesi ile birlikte yangınların çoğaldığını göz önünde bulundurarak, herhangi bir can veya mal kaybı yaşanmaması hususunda konuyla ilgili hassasiyet duymalarını rica ediyoruz. Aksi takdirte geri dönülmez sonuçlara sebebiyet vermeyi kimse istemez.

İhlas Haber Ajansı
Karaman Haber

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • selami özkay
    1 yıl önce
    Araçlarınızı kurumuş otların içine ve yakınlarına park yapmayınız