banner56

Karaman'da Kopan Kaya Parçası Yola Düştü

Karaman'a bağlı Taşkale köyünde kopan kaya parçası yola düştü.

Karaman'da Kopan Kaya Parçası Yola Düştü

Karaman'da geçtiğimiz günlerde etkisini gösteren kar ve yağmur yağışlarından dolayı bazı bölgelerde doğal afetlerin yaşanabilmesi ihtimalide yükseldi. Bunlardan sonuncusu Karaman'a bağlı Taşkale Köyü, Manazan Mağaraları yolunda meydana geldi. Yağışlardan dolayı bulunduğu yerden kopan büyük bir kaya parçası yolun tam ortasına düştü. Kapanan yoldan o sırada geçen herhangi bir insan veya aracın olmaması olası bir facianın önüne geçti.

Kaya parçasını köy muhtarı ve ağzaları kaldırdı

Vatandaşların ihbarı sonrası yolu kapatan kaya parçası köy muhtarı Hasan Karaca, ağzalar Süleyman Gökçınar ve Yasin Gökbudak'ın müdahalesi ile yoldan kaldırıldı.

Muhtar Karaca vatandaşları uyardı

Köy muhtarı Hasan Karaca sosyal medya platformu üzerinden yaptığı açıklamada,

"Manazanda yolunu kapadan taş hemşerimiz Didem Kütükün uyarısı ile ağzalarım ve yol arkadaşlarımın Süleyman Gökçınar ve Yasin Gokbudak mücadelesi ile kaldırdık. Kıymetli dostlar buyıl kar yağmadan önceki yoğun yağmur yağışı bu tür sıkıntıları tekrarlatacak Mayıs ayı sonuna kadar gelip geçerken dikkat edin görmediğiniz noktalarda yavaş ve kontrollü gidin Rabbim kaza bela vermesin." ifadelerinde bulundu.

Karaman Haber

banner80
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner23

banner22