Karaman'da Kan Donduran Cinayetin Şüphelileri Adliyeye Sevk Edildi

Karaman’da Afganistan uyruklu çobanı silahla öldürdükten sonra cesedini boş su kuyusuna attığı ileri sürülen 2 şüpheli yakalanarak adliyeye sev edildi.

Karaman'da Kan Donduran Cinayetin Şüphelileri Adliyeye Sevk Edildi
14 Haziran 2020 - 13:42 - Güncelleme: 14 Haziran 2020 - 14:07

Jandarma, kaybolduktan bir gün sonra cansız bedeni boş su kuyucunda bulunan Afganistan uyruklu çoban Halil Özbek’in (21), cinayete kurban gittiğini tespit etti.

Bunun üzerine çalışmalarını derinleştiren ekipler Afganistan uyruklu çobanı tanıyan herkesin ifadesine başvurdu. Yapılan soruşturmalar sonucunda Afganistanlı çobanı öldürdükleri belirlenen M.E (20) ile M.C’yi (17) kısa sürede suç aleti tabanca ile birlikte yakalayarak gözaltına aldı. İl Jandarma Komutanlığında tamamlanan işlemlerin ardından 2 zanlı, daha sonra adliyeye sevk edildi.

Alacak verecek yüzünden öldürülmüş

Zanlılar M.E ve M.C’nin jandarmada verdikleri ifadelerinde Afganistan uyruklu çoban Halil Özbek ile aralarında 150 lira alacak verecek meselesinden tartıştıklarını sonra tabanca ile beş el ateş ederek öldürdükten sonra 30 metre sürüyerek kuyuya attıklarını itiraf ettikleri öğrenildi.

Cansız bedeni, dün sabah saatlerinde üstü kaya parçasıyla kapatılmış kuyuda bulundu

Olay, dün merkeze bağlı Çoğlu köyü Sığırkuyusu mevkisinde meydana gelmişti. Çoğlu köyünde çobanlık yapan Afganistan uyruklu Hilmi Özbek (21) aniden ortadan kayboldu. Çobanın aniden ortadan kaybolması üzerine jandarma, AFAD ve köylüler arama çalışması başlattı. Sabah erken saatlerde bölgede koyun otlatmakta olan bir kişi kayıp olarak aranan Afganistan uyruklu çobanın cansız bedenin yaklaşık 4 metre derinliğindeki üstü kaya parçasıyla kapatılmış kullanılmayan boş su kuyusu içerisinde buldu.

Yapılan incelemelerin ardından çobanın cesedi kuyudan çıkarılarak Karaman Devlet Hastanesi morguna kaldırılmıştı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum