banner56

Karaman'da Bağlanan Araçlar Otoparkları Doldurdu

Karaman'da Bağlanıp Otoparka Çekilen Araçlar Otoparkları Doldurdu

Karaman'da Bağlanan Araçlar Otoparkları Doldurdu

Karaman'daki otoparkaların doluluk oranı neredeyse %100'e yaklaştı.

Kaza yapan, kullanılamayacak hale gelen, emniyet ekiplerince bağlanan araçlar otoparkları doldurunca artık araçlar sokaklara konulmaya başladı. Konuyla ilgili olarak Karaman Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Cemalettin CANUYLASİ, Yediemin otoparklarındaki araçların tamamına yakınının sağlam olduğunu belirterek, bunların ekonomiye kazandırılması gerektiğini söyledi.

CANUYLASİ, oda olarak kentte en büyük otoparka sahip olduklarını belirterek, "Şuan için Karaman’da faaliyet gösteren otoparklar içinde en büyüğüyüz. Hacizli veya kazalı araçları yediemin parkımızda bulundurarak onların güvenliğini sağlıyoruz. Şuanda otopark alanımızın doluluk oranı yüzde 100’e yaklaştı. Parkımızda bin 365 civarında araç bulunuyor. Bunlardan bine yakını motosiklet. Biz bu araçların tekrar ekonomiye kazandırılmasını istiyoruz. Ancak plakasız veya zamanı geçmiş araçları Makine Kimya Endüstrisi belirli süreden sonra bu araçları bizlerden alarak, fabrikaya götürüp tekrardan eritilip demire, bakıra ve gümüşe dönderiyor. Ama bu araçların tekerinden tut aküsüne varıncaya kadar tamamına yakını çalışır vaziyette. Bizler bu durumları siyasetçilerimize aktarıyoruz. Siyasetçilerimizden Türkiye’deki bu otoparklardaki bağlı araçların tekrar ekonomiye kazandırılması için çalışmalar yapmalarını istiyoruz” dedi.

Aracını Almak İsteyenlere %50 İndirim

Otopark ücretinden dolayı aracını alamayanlarada indirim yapılacağını belirten CANUYLASİ, "Kazalı veya bağlı olan araç sahibi arkadaşlarımız bizlere gelirlerse park ücretinde yüzde 50 indirim yapacağız.” dedi.

banner80
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner23

banner22