banner56

Kandil Gecesi Alkol Alan Afganistan Uyruklu Şahıs Bacağından Bıçaklandı

Alkol Alan Afganistan Uyruklu Mülteci Kimliği Belirsiz Kişiler Tarafından Bacağından Bıçaklandı

Kandil Gecesi Alkol Alan Afganistan Uyruklu Şahıs Bacağından Bıçaklandı

Durumu iyice abartarak Kandil günü alkol alan Afganistan uyruklu mülteci kimliği belirsiz kişiler tarafından bıçaklandı.

Dün gece saat 01.00 sıralarında Ali Şahane Mahallesi 164. sokakta meydana gelen olayda, alkol alan 23 yaşındaki Afganistan uyruklu H.L evinin önünde oturduğu sırada kimliği belirsiz kişiler ile tartışmaya başladı. Tartışma bir süre sonra kavgaya dönüştü. Bu sırada kimliği belirsiz bir kişi Afganistan uyruklu H.L'yi bacağının 3 yerinden bıçakladı. Bıçaklayan şahıs olay yerinden kaçarken, yaralı mülteci ev arkadaşlarından yardım istedi. Alkollü yaralı mülteci olay yerine gelen ambulansta ilk müdahelesi yapıldıktan sonra tedavi altına alınmak üzere Karaman Devlet Hastanesine kaldırıldı.

Polis kaçan şahısları yakalamak için geniş çaplı çalışma başlattı.

Karamanlılar Bu Durumdan Rahatsız

Milli ve manevi değerlere oldukça önem vermeye çalışan şehrimizde eskiden kandil günü sokaklar bomboş olurdu. Camiye gitmeyen insanlar olsa bile, halk yine evinde ibadetini yapmakla meşgul. Fakat şehrimizde sayıları oldukça artan yabancı uyruklu şahısların sergilemiş olduğu tutumsuz davranışlar artık kabul edilebilir bir durum olmuyor. Dün gece yaşanan bu olay ile ilgili mahalle sakinleri de oldukça tepki gösterdi.

Karaman her zaman esnar ve muhacir birlikteliğini benimsemiş, darda kalmışa yardım etmiş, kucaklamış ve sahip çıkmış bir şehirdir. Şehrimiz kapımız açıktır girene lokmamız helaldir yiyene düsturu ile dil, din, ırk, renk gözetmeksizin herkese eşit davranmış ve elinden gelen yardımı yapmaya gayret göstermiştir.

Fakat Karamanlıların bu durumunu suistimal eden, yardıma muhtaç halde iken, üstelik kandil gecesi alkol alıp şehrimizin huzurunu bozan bu yabancı uyruklu şahıslara tepkliyiz. Bu tepki nerede yardıma muhtaç halde iken gönlündeki merhamet duygusundan dolayı cebinde kalan son parası 5 lirayı bile çıkartıp veren Karamanlıların en doğal hakkıdır.

Güncelleme Tarihi: 20 Nisan 2019, 13:46
banner80
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ersin Efendi
Ersin Efendi - 1 yıl Önce

Orf ayridir, yasa ayridir. Yasanin yargici belli uygulayicisi bellidir. Kafaniza gore kimsenin onuruna bedenine zarar veremez sucu ve sucluyu ovemezsiniz.

Inanc ozgurlugu basks inanc zorbaligi baskadir. Her kim islam adina konusuyorsa, bilsin ki bu yetkiyi kimse ona vermedi.

O zorbalar simdi hem birini yaralamaktan, hem de yasam bicimine karismaktan hesap vermeli Turk Milletinin yasalarla layik gordugu cezayi cekmelidir.

Nokta

Aaaaa
Aaaaa - 1 yıl Önce

Gebersin serefsiz

Mustafa.  Yucetaş.
Mustafa. Yucetaş. - 1 yıl Önce

Barındıkları. Yetmemiş. Pislik yapıyorlar. Az bile. Kötülük. Tavsiye edilmez. Ama bizbukaddar. Özgür. Olamıyorum. Geçim derdinden. Ölen türk arası bilmem neyin. Herkes memleketine

SIRADAKİ HABER

banner23

banner22