banner56

30 Yıllık İmamın Okuduğu Duayı Beğenmeyip Darp Ettiler

30 yıllık görme engelli imam hatip Ekrem Yıldız'ın okuduğu duayı beğenmeyen 4 kişi imam hatibi darp etti.

30 Yıllık İmamın Okuduğu Duayı Beğenmeyip Darp Ettiler

Mersin'de bir mahallede yaptığı duadan dolayı camiye giderken 4 kişinin saldırısına uğrayan, yüzde 95 görme engelli 58 yaşındaki imam hatip Ekrem Yıldız, "Bizim duamız her zaman vatanımız ve milletimiz için olur. Herkesi içine alan bir dua olur" dedi.

Yaşadıklarını anlatırken duygullarına hakim olamayan 30 yıllık imam hatip Ekrem Yıldız, "Bu olayların evveli var. O köye çok büyük hizmetler yaptım. Yeri geldi ağladım, yeri geldi güldüm orada. Orada çok büyük bir cami yaptık, önderlik yaptım. Çoluğumla çocuğumla omuzladık orayı" dedi.

Başka bir ilçede görev yapmasına rağmen seçimlerden bir süre sonra, önceden 26 yıl görev yaptığı Çukurkeşlik Mahallesi'ndeki yeni muhtarın yemek davetine katılarak Kur'an-ı Kerim okuyarak dua etti. Ancak imam hatip ile eski muhtar taraftarları arasında ‘Yaptığın duadan memnun musun’ denilerek tartışma çıktı. 

"Sandalyeyle Yüzüme Vurdular" 

Görme  engelli imam hatip Ekrem Yıldız, o gün camiye geldiği sırada kendisine yapılan saldırıyı şöyle anlattı: 
"Bana ‘Ekrem Hoca geçen yapmış olduğun duadan memnun musun’ dediler, ‘neden memnun olmayayım, çok güzel oldu, Allah kabul etsin’ dedim. ‘Erkekseniz gelin, bu köyde Kur'an okuyun, bir daha dua yapın da görelim’ dedi. Bir Müslümanın soracak olduğu bir soru değil bu. 'Abi sen de bir yemek çıkart, sana da okuruz' dememe rağmen bu o kadar ileriye gitti ki; bana saldırdılar. ‘Bir daha söyler misin o sözü’ dedikten sonra sandalyeyi yüzüme yapıştırarak beni oraya düşürdüler. Ne olduğunu ben de bilemedim. Besmele çekip oturduğumu hatırlıyorum." 

"Bizim Duamız Allah Rızası İçin Herkesi İçine Alan Bir Duadır" 

Yaptığı duayla ilgili olarak konuşan imam hatip Ekrem Yıldız, "Bizim duamız her zaman vatanımız ve milletimiz için olur. ‘Vatanımız ve milletimizi gelecek herhangi bir tehlikeden FETÖ'den, DEAŞ'tan, PKK'dan muhafaza eyle yarabbi. Ordumuza güç kuvvet ver, karada, havada güçlü kıl’ diye dua ederiz. Bizim duamız Allah rızası için herkesi içine alan bir duadır." dedi.

Aldığı darbelerden dolayı halen doktora gidip geldiğini, sol gözü ve çevresinde ağır tahribat oluştuğunu da aktaran Yıldız, hukuki işlemlerin de devam ettiğini kaydetti. 

banner71
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner23

banner22