Akbank Çöktü mü?

Akbank'ta iki gündür işlem yapılamıyor, giriş yapılamıyor, kartla alışveriş yapamıyor veya para çekemiyor. Akbank çöktü mü?

Reklam
Akbank Çöktü mü?
07 Temmuz 2021 - 17:18 - Güncelleme: 07 Temmuz 2021 - 18:09
Türkiye'nin banka devlerinden birisi olan Akbank'ta sistem çöktü. İki gündür devam eden sorunların ardından müşterilerinden tepkiler gelmeye başladı.

Bankadan konuyla ilgili, "Sistemlerimizde yavaşlama ve kesintiler yaşanmaktadır. İlgili birimlerimiz konuyla ilgili çalışmaktadır. Müşterilerimizin gösterdiği anlayış için teşekkür ederiz." açıklaması gelirken, vatandaşlar sorunun ne zaman sona ereceğini merak etmeye başladı. Soru işaretleri ne zaman giderilecek?
 

Akbank'ta sistem dün itibariyle çöktü ve tekrar aktif edilemedi. Kullanıcılar bankanın hiçbir ortamından işlem yapamaz ve kullanamaz hale geldi.

Akbank müşterileri kartla alışveriş yapamıyor, para çekemiyor ve para transferi yapamıyor. Sorunun devam etmesi üzerine, bankanın müşterileri sosyal medyanın birçok mecrasından son ödeme tarihi geçen kredi ve kredi kartı ödemeleri için, işlemlerin ne zaman açılacağı ile alakalı açıklama istedi.

Bankadan yapılan açıklamada:


 "06.07.2021 tarihinde başlayan ve devam eden bankamız ana bilgisayarındaki teknik sorundan kaynaklanan kesintiler ile ilgili olarak;Ekstre ödemesi 06.07.2021 tarihinde olan kredi kartları müşterilerimizin son ödeme tarihi bankamız tarafından bir gün ötelenmiştir.Kredi vadesi veya taksit tarihi 06.07.2021 olan ticari krediler ve tüketici kredileri için o gün faiz işletilmeyecektir/işleyen faiz geri ödenecektir.Müşterilerimize ekstre, kredi ve taksit ödemeleriyle ilgili herhangi bir gecikme faizi yansıtılmayacaktır.

Müşterilerimizin ekstre ötelemeleri, kredi vadesi ve taksit ödemeleriyle ilgili ek bir işlem yapmasına gerek bulunmamaktadır.Gelişmelere paralel olarak ilave önlemler alınacaktır." denildi.

SORUN NE ZAMAN ÇÖZÜME KAVUŞTURULACAK?

Akbank internet sitesi ve sosyal medya hesaplarından son bir açıklama daha yaparak,

"Hizmetlerimizdeki kesintileri gidermek için yoğun çalışmalarımızı teknoloji iş ortaklarımızla beraber aralıksız sürdürüyoruz. Sistemlerimizi önümüzdeki saatlerde kademeli olarak devreye almayı hedefliyoruz. Gelişmeleri sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

Süreçten etkilenen başta müşterilerimiz olmak üzere tüm paydaşlarımızdan özür dileriz."
 ifadelerine yer verdi.

 


YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • Bilal yerlikaya
  3 hafta önce
  Faizle çalışan bütün bankalar KAPANSIN....
 • Güney nebi
  3 hafta önce
  Bugün markette alışveriş yaptım kasada akbank çekmiyo dediler. Bıraktım başka marketlere sordum onlarda çekmedi. Bende akbank kartımı iptal edip başka banka kartı kullanacağım