AK Parti Karaman Milletvekili Selman Oğuzhan Eser'den Valilik Toplantısı Hakkında Açıklama

AK Parti Karaman Milletvekili Selman Oğuzhan Eser, geçtiğimiz günlerde Karaman Valiliği'nde yapılan ve CHP Karaman Milletvekili İsmail Atakan Ünver'in tepkisine neden olan toplantı hakkında açıklama yaptı.

Reklam
Reklam
Reklam
AK Parti Karaman Milletvekili Selman Oğuzhan Eser'den Valilik Toplantısı Hakkında Açıklama
08 Şubat 2021 - 16:20
Geçtiğimiz günlerde Karaman Valiliği'nde gerçekleştirilen "Yunus Emre ve Türkçe Yılı" toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıya AK Parti Karaman Milletvekili Selman Oğuzhan Eser ile Recep Şeker, Milliyetçi Hareket Partili Karaman Belediye Başkanı Savaş Kalaycı ve bazı kurum temsilcileri katıldı. Toplantının ardından Cumhuriyet Halk Partisi Karaman Milletvekili İsmail Atakan Ünver ise toplantıya çağrılmamasına tepki göstererek bir basın bildirisi yayımladı.

Ünver yaptığı açıklamasının bir kısmında şu ifadelere yer verdi;

"Karamanımız ve her kesimden tüm Karamanlılar için önem taşıyan böylesi bir toplantıya ilin seçilmiş temsilcisi ve milletvekili olarak şahsımın çağrılmamış olması, yapılması planlanan çalışmaların, yine dar bir kadroyla sınırlı ve aynı düşünen zihinlerin tahayyülü çerçevesinde kalacağı izlenimi doğurmuştur. Devleti temsil makamında olanların, her şart ve koşulda milli iradeye ayrımsız şekilde saygı göstermek zaruretinde oldukları muhakkaktır ve unutulmamalıdır.

Türkçe ve Yunus Emre denildiğinde ilk akla gelen şehrin Karaman olduğu ve olması gerektiği noktasından hareketle, kampanyanın merkezinin de Karaman olmasının sağlanması Karamanımız açısından büyük bir önem taşımaktadır. Ne var ki siyasi ayrımcılık yaparak, bazı kesimleri dışlayarak, olaylara tek bir pencereden ve tek bir bakış açısıyla bakarak ve sadece kamu aklıyla hareket ederek bunun yapılabileceği kanaatinde değilim. Eğer, Karamanımızı topyekün harekete geçirip kamusal ve sivil ortak aklı kullanarak herkesin içselleştirebileceği bir tavrı belirleyebilirsek, bunu yapabiliriz. Ancak Karaman'ı yönetenlerin ve bu konuda su başında oturanların sergiledikleri tavır, bu anlayışta olmadıkları noktasında ciddi kuşku doğurmuştur. Bilinmeli ki ilk düğme yanlış iliklenirse sonraki düğmeler de yanlış iliklenir. Bu meyanda 5 Şubat'taki toplantıyla ilk düğme yanlış iliklenmiştir...

Daha yolun başındayken, İlimiz Valisi Sayın Işık'ı, tüm Karaman'ı ilgilendiren ve her Karamanlının özel hassasiyet gösterdiği böylesi bir konuda, herkesin ve her kesimin çalışmalara dahil olup katkı vermesine imkan sağlayacak şekilde tutum almaya davet ediyorum. Yunus Emre ve Türkçe hepimizin hassasiyetidir; bu konuda ayrımcılık olmaz, olmamalı!.."

Selman Oğuzhan Eser konuya açıklık getirdi

Bunun üzere AK Parti Karaman Milletvekili Selman Oğuzhan Eser'de bir açıklama yaparak duruma açıklık getirdi.

Vekil Eser yaptığı açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

"Çalışmalarımıza başlamadan önce bir yol haritası belirlemek amacıyla dar katılımlı toplantı yapılmasını, Sayın Valimizden biz talep ettik. Bizim isteğimiz üzerine spontane gelişen toplantı valiliğimizde yapıldı, dolayısıyla Sayın Valimiz toplantıya başkanlık etti. Elbette sonraki süreçte şehrimiz için yapılacak olan çalışmalara olumlu katkı sağlamak isteyen STK’lar dahil tüm siyasilerin görüş ve fikirleri alınır."

YORUMLAR

  • 0 Yorum