Türk Tarihinin dönüm noktası olan ve Türk Milletinin makûs talihini değiştiren 30 Ağustos Zaferinin 96. Yıldönümü düzenlenen törenlerle kutlandı.

Kutlamalar, saat 09.00’da Cumhuriyet Parkında Atatürk Anıtı’na çelenklerin sunulmasıyla başlarken program daha sonra Vali Fahri Meral’in Valilik Makamında tebrikleri kabul etmesiyle devam etti.

İsmet Paşa Caddesinde devam eden kutlamalar, Vali Meral’in beraberinde Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan ile birlikte törene katılan birlikleri ve halkı selamlamasıyla başladı. Saygı duruşunda bulunulması ve okunan İstiklâl Marşının ardından kutlama programı daha sonra, günün anlam ve önemine dair yapılan konuşma, şiirlerin okunması ve geçit töreniyle sona erdi.

Kutlamalara; Vali Fahri Meral, Karaman Milletvekili Av. İsmail Atakan Ünver, Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan, Vali Yardımcıları Hacı İbrahim Türkoğlu ve İsmail Hakkı Çınarsoy, İl Emniyet Müdürü Fikret Bayraktar, İl Jandarma Komutan Vekili J Bnb. Kıvanç Savin, AK Parti İl Başkanı Mehmet Er, il protokolü ve vatandaşlar katıldı.

Facebook Yorumlar

Facebook Yorumlar