Vali Fahri Meral, Gaziler Günü etkinlikleri kapsamında Cumhuriyet Parkında düzenlenen çelenk sunma ve kutlama programına katıldı.

19 Eylül 2018 Çarşamba günü saat 10.00’da başlayan törene; Vali Fahri Meral, Karaman Milletvekili Dr. Recep Şeker, Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan, Cumhuriyet Başsavcısı Ali İrfan Yılmaz, İl Emniyet Müdürü Fikret Bayraktar, İl Jandarma Komutanı İsmail Şahin, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Karaman Şubesi Başkanı Behiç Baş, askeri erkân, daire müdürleri, gaziler ve vatandaşlar katıldı.

Cumhuriyet Parkında Atatürk Anıt’ına çelenklerin sunulması ile başlayan program, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla devam ederken Türkiye Muharip Gaziler Derneği Karaman Şubesi Başkanı Behiç Baş tarafından günün anlam ve önemine dair bir konuşma yapıldı.

Cumhuriyet Parkındaki törenin ardından Vali Meral, beraberindeki protokol üyeleri ile birlikte Muharip Gaziler Derneği ve Şehit Aileleri Derneğine ziyarette bulundu. Ziyarette, şehit yakınları ve gaziler ile bir araya gelen Vali Meral, buradaki programın ardından Kıbrıs Gazisi Behiç Baş’ı evinde ziyaret etti.

Program daha sonra Vali Meral’in şehit aileleri ve gazilerle yemekte bir araya gelmesiyle devam etti. Yemekte bir konuşma yapan Vali Meral; “Bu anlamlı günü vatanın bölünmez bütünlüğü, milletimizin birliği, beraberliği, huzuru ve güvenliği için en değerli varlıkları olan canlarını feda eden şehitlerimizi ve bu uğurda canlarını vermeye hazır olan kahraman gazilerimizi anmanın, onlara minnet ve şükran duygularımızı ifade etmenin bir vesilesi olarak görüyoruz” dedi.

Konuşmasının devamında, bugün ülkemizde birlik, beraberlik ve kardeşçe huzur içinde yaşıyorsak bunu cesaret ve sadakat ile canını ortaya koyan ve bu anlamda bir an bile tereddüt etmeyen bu kahramanlara borçluyuz diyen Vali Meral, “Yine biliyoruz ki, şehit ve gazilerimizin yakınları da vatanı ve milleti uğruna şehit düşmüş gazi olmuş bir neferi yetiştirmiş olmanın gururu içerisindedirler. Bu vesileyle aramızdan ayrılmış gazi ve şehitlerimizi rahmetle anıyor, tüm gazilerimizi sevgi ve muhabbetle selamlayarak, sağlık ve huzur içinde bir yaşam diliyorum” dedi.

Facebook Yorumlar

Facebook Yorumlar