1 Hazirandan İtibaren 50 Yaş Üstü Aşılanacak

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, aşılama takviminin devam ettiğini, 1 Haziran'dan itibaren 50 yaş üzeri vatandaşların aşılanacağını dile getirdi.

Reklam
1 Hazirandan İtibaren 50 Yaş Üstü Aşılanacak
27 Mayıs 2021 - 09:39
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca koronavirüs bilim toplantısı sonrası açıklamalarda bulundu.

1 Haziran'dan itibaren 50 yaş üstü vatandaşlarımız aşılanacak"

1 Haziran'dan itibaren aşılama programımız hızlanacak, 50 yaş üzeri vatandaşlarımızın da aşılanmasına başlanacak. 

"Dünyanın en hızlı aşı kampanyalarından birini yürüttük"

Çalışması ülkemizde tamamlanan aşı adaylarından biri olan inaktif aşıyı ülkemize getirmek üzere 100 milyon doz aşı için anlaşmayı yapmıştık. Yaklaşık 30 milyon doz aşıyı da teslim alıp uyguladık. Aşı tedarikinin en sıkıntılı olduğu günlerde dünyanın en hızlı aşı kampanyalarından birini yürüttük. 

Buradan Çin makamlarına gösterdikleri destek ve anlayış için teşekkür ediyorum. Tüm girişimlere rağmen aramızdaki anlaşma ve iyi ilişkilerin devamı için karşılıklı büyük gayretler gösterdik.

"Kendi geliştirdiğimiz aşımızın kullanımı yaklaştı"

50 milyon doz Sputnik aşısının da anlaşmasını imzalamış bulunuyoruz. Bu anlaşmaya verdikleri destekler için de Rus makamlarına teşekkürlerimi sunuyorum. Nüfusumuzun 3 katını aşan 270 milyon doz aşıyı imza altına aldık.

Haziran ayında 30 milyon doz teslim edilecek olan aşıların ilk bölümü bugün ülkemize ulaştı. Önümüzdeki hafta başında yaklaşık 5 milyon doza yakın aşı daha ülkemize ulaşacak.

YORUMLAR

  • 0 Yorum