Savaş Ay İbrahim Tatlıses` in vurumasıyla ilgili yayın ekibinden bir tanıkla konuştu.
 

Savaş Ay İbrahim Tatlıses` in vurumasıyla ilgili yayın ekibinden bir tanıkla konuştu. Tanığın anlattıkları ise ” Vurulma haberi geldiğinde Tatlıses’ in menajeri hemen ambulans çağırdı. 2 ayrı ambulans geldi. Bazı gazeteciler ve televizyoncular vardı. Görüntü alınmasın diye çevresini sardık. Buket Çakıcı kendinde değildi.  Her yer kan içinde kalmıştı. İbrahim Bey’ in bilinci açıktı. Kesik kesik ama düzgün bir şekilde ‘’ Olur mu yaa?’’,  ‘’Olur mu hiç?’’ diye art arda tekrarlıyordu.  Başının yanından girip çıkmış mermi. İbrahim Bey, tomografide doktorun `Elimi sık, ayağını tut` gibi sorularına tepki vermiş.  Arabanın içinde vurmuşlar.  Şoförü şans eseri isabet almamış.  Zaten İbrahim Bey hissetmiş ve başını hemen yere eğmiş.  Eğilmese çok daha fazla kurşun yiyecekmiş.  Birinci ambulans İbrahim Bey`i diğeri Damla`yı aldı. Oğlu İdo `ya haber verdik. Derya Hanım`la birlikte kısa sürede ardımızdan geldiler. Hastaneye girince hemen acil müdahale yapıldı. Beyinde kanama var dediler. Sonrasında sedyeyle uzaklaştırdılar bizden… ” şeklinde.

Olay yerinden haberler

Olay yerinde yapılan incelemelere göre İbrahim Tatlıses` in aracı yaklaşık 50 metre ilerledikten sonra kurşun yağmuruna tutuldu. Anayola çıkmak isteyenTatlıses` in aracına Büükdere Caddesi` nden hızla gelen bir aracın arka koltuğundaki kişi tarafından ateş açıldı. Uzun namlulu silahtan ilk belirlemelere göre 11 kurşun çktı. Kurşunların 4` ü araca isabet ettive sağ ön koltujkta oturan Tatlıses ile arka koltukta bulunan asistanı yaralandı.

Hastaneden yapılan açıklamalar

Maslak Acıbadem Hastanesi Başhekimi Çağlar Çuhadaroğlu, İbrahim Tatlıses’ in hayati tehlikesinin devam ettiğini ancak dün hastaneye geldiği durumdan daha iyi olduğunu söyledi. Ayrıca İbrahim Tatlıses’ in hastaneye kaldırıldığında sol vücut yarısının felç olduğunu, kalıcı hasarı önlemeye çalıştıklarını açıkladı.

Sağlık Bakanı Recep Akdağ ise yaptığı açıklama’ da Tatlıses’ in durumunun kritik olduğunu açıkladı.

Beyin Cerrahı  Pr. Doktor İlhan Elmacı ise;  Tatlıses’ in silah yaralanmasına bağlı olarak sağ kafa kemiklerinde beynin ön ve yan kemiği diyebileceğimiz bölgede, parçalı kırıklar beyin zarında ciddi bir hasar, beyin zarı ve beyin arasında kanama ve beyin içinde kanama olmak üzere, sağ beyin yarısını içine alan ve ileri derece tramvatik bir beyin hasarı söz konusu olduğunu söyledi. 4,5 saatlik bir operasyon gerçekleştirildiğini belirten Elmacı tüm bu sorunların ameliyatla ortadan kaldırıldığınıda söyleyen Elmacı sözlerine ‘’ Bir ameliyatı gerçekleştirdik. Kafa içi basıncı düşürmeye yönelik olan ameliyattan sonra beyin zarının genişletmeye yönelik bir cerrahi girişim yaptık. Kafa kemiklerini de geçici bir süre, karın boşluğuna yerleştirdik. Tabii yerine koymak üzere, şu an Tatlıses, yoğun bakımdadır. Ara tomografiler çekerek, kafa içi basıncı takip edeceğiz.’’ şeklinde devam etti.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Hastaneyi Aradı

Başbakan hastaneyi arayarak Tatlıses’ in durumuna ilişkin bilgi aldı ve ‘’ Gereken her şey yapılsın’’ talimatını verdiği öğrenildi.

Vali’ den açıklama

Saldırıya ilişkin İstanbul Valisi Hüseyin Avlu Mutlu’ nun açıklaması ise ’’ 11 el kurşun sıkıldı, kurşunlardan 4’ ü araca isabet etti. İkisi asistana ve Tatlıses’ e diğer ikisi ise araca. Başka kimsede ise yaralanma yok. Failler ile ilgili emniyet ve polisimiz yoğun çalışmasını sürdürüyor. En kısa sürede içinde failleri adalete teslim edeceğiz. Saldırı için şimdilik kesin bilgi saldırganların en az iki kişi olduğu yönündedir.

 

 

1507

Source: Karaman Haber

Facebook Yorumlar

Facebook Yorumlar