Sağlık Müdürlüğü Standın İlgi Çok Büyük Karaman İl Sağlık Müdürlüğü Kan Bağış Kampanyası Başlatı . Karaman’ın kuruluşunun 4500 yılı kutlamaları bünyesinde düzenlenen Karaman Valiliği, Ticaret ve Sanayi Odası, Karaman Belediyesi ve tanıtım birliği ile ortaklaşa organize edilen Aktekke Meydanında kurulan Fuarda halk tarafından yoğun ilgi gören Karaman İl Sağlık Müdürlüğü ve 82.yıl Devlet Hastanesi Kan Merkezinin ortaklaşa açtığı stantta Paletli Ambulansın tanıtımı yapılmış bunu yanında kan bağış kampanyası için   Kamu yararına çalışan Dernek ve Vakıflarla işbirliği ile  bir çalışma başlatmıştır.

    İl Sağlık Müdürümüz Dr. Mustafa ÖZYÖRÜK’ ÜN özverili çalışmasıyla oluşturulan stantta yer alan zorlu iklim koşullarına uygun üretilmiş ambulans ve kan bağış kampanyası ise herkesin ilgi odağı. Dr. Mustafa ÖZYÖRÜK “Karamanın kan ihtiyacının tamamının gönüllü, düzenli ve sürekli kan bağışçılarından karşılanması için bölgesel düzeyde gönüllü kan bağış kampanyası başlatılmıştır. Kan bağışı konusunda toplumun tüm katmanlarında duyarlılık oluşturulması ve kan bağışının uygun kişiler için süreklilik haline gelmesi amacıyla kan bağış kampanyası başlatılmıştır. Bu kampanya ile toplumun tüm kesimlerini kan bağışı konusunda duyarlı olmaya ve ulusal bir seferberlik başlatarak kan bağışında bulunmaya davet ediyoruz.”

       Teknolojik imkânlarla hazırlanan Paletli Ambulans görenlerin ilgisini çekiyor. Tam teçhizatlı ambulansta tüm tıbbi müdahaleler yapılabiliyor. Özellikle İlimizde zorlu iklim koşullarında ulaşılamayan köylere en iyi sağlık hizmeti imkânını sunmak isteyen Karaman İl Sağlık Müdürlüğü Teknolojiye uygun ve de tüm zorlu şartlar için tasarlanmış ekipmanları ile fuarın ilgi odağı halinde. Kamu yararına çalışan Dernek ve Vakıflarla standı ilimizde son teknoloji Sağlık ürünlerinin kullanıldığını kanıtlar tarzda. Karamana yakışan Sağlık Hizmetini sunmakta kararlı olan İl Sağlık Müdürlüğü fuar boyunca açık olup, Karaman halkına sunmuş olduğu hizmetleri tanıtmakta.

 
Image

Source: Karaman Sağlık

Facebook Yorumlar

Facebook Yorumlar